Var pagatavot no virtuves atkritumiem: vislabākā mēslojuma recepte tomātiem un hortenzijām

Kas kopīgs hortenzijām un tomātiem? Izrādās, ka abām šīm kultūrām patīk mēslojums, kas gatavots no virtuves atkritumiem.

Hortenzijas var labi augt arī bez mēslojuma, taču dārznieki var novērot, ka tās mazāk zied. Savukārt tomātiem ar barības vielām bagātu augsni parasti nepietiek, lai iegūtu labu ražu. Regulāra mēslošana nodrošina, ka tomāti ir veseli un dod lielu ražu.

Veikalos ir daudz mēslošanas līdzekļu hortenzijām un tomātiem, taču pieredzējuši eksperti iesaka dārzniekiem pašiem pagatavot mēslojumu hortenzijām un tomātiem.

Dalāmies ar entuziastiskas dārznieces Greisas Aleksanderas pieredzi, kura kā mēslojumu iesaka izmantot tējas lapas un sasmalcinātas olu čaumalas.

Olu čaumalas ir lielisks veids, kā hortenzijām un tomātiem pievienot lēni izdalāmo kalciju un samazināt ziedkopas galotņu puvi.

Hortenzijām olu čaumalas ne tikai nodrošina kalciju, bet arī palīdz pielāgot augsnes pH līmeni, padarot to mazāk skābu, kas var būt labvēlīgi hortenziju ziedēšanai.

Lai sagatavoto olu čaumalas lietošanai dārzā, tās savāc un noskalo. Sasmalcini čaumalas līdz pulvera konsistencei.

Pārkaisi čaumalu pulveri ap hortenziju un tomātu augu sakņu zonu. Sajauc čaumalu pulveri ar augsni ap stādiem, īpaši pirms ziedēšanas sezonas sākuma.

Lai maksimāli izmantotu olu čaumalu barības vielas, vari tās iepriekš sterilizēt, piemēram, cepot cepeškrāsnī 10-15 minūtes, lai iznīcinātu iespējamos mikroorganismus.

Izlietotiem tējas maisiņiem ir tāds pats efekts kā kafijas biezumiem – tie kalpo par lielisku mēslojumu un mulču tomātiem un hortenzijām.

Augu mēslošanas līdzekļi parasti satur slāpekli, kas cita starpā veicina veselīgu lapu augšanu. Arī tējas lapās ir daudz vairāk slāpekļa nekā augu mēslošanas līdzekļos. Tējā ir arī kālijs un fosfors.

Noteikti izņemiet tējas biezumus no maisiņiem un izžāvējiet tos, pirms tos izmantojat uz augiem. Lai gan daži dārzkopji dod priekšroku izmantot papīra kompostētus tējas maisiņus kā mulču vai drenāžas slāni.

Leave a Comment