Vizuālais eksperts apgalvo, ka skandalozā bilde ar Rimšēvicu un krievu eliti ir rediģēta

Mākslinieks un studijas karikaturisti.lv īpašnieks Zemgus Zaharāns savā Facebook profilā ievietojis personīgo analīzi par skandalozo fotogrāfiju, kurā redzams Latvijas bankas vadītājs Rimšēvičs kopā ar vairākām no Krievijas biznesa aprindām saistītām personām.

Viņš ir pārliecināts, ka fotogrāfija ir rediģēta, un uzskaita 10 pazīmes, kas par to liecina. Raksta otrajā lapā varat ar tām iepazīties.

Vienlaikus arī Aizsardzības ministrija vērš uzmanību uz aizdomīgajiem apstākļiem, kādos foto ir uzpeldējis. Saistībā ar pēdējo dienu notikumiem banku sektorā un ar Latvijas Bankas prezidenta Ilmāra Rimšēviča aizturēšanu, ir augsta varbūtība, ka tiek īstenota no ārienes organizēta plaša mēroga informācijas operācija, kas pēc struktūras un izpildījuma ir identiska tām, kas tika novērotas priekšvēlēšanu laikā ASV, Francijā un Vācijā, paziņojumā medijiem pieļauj Aizsardzības ministrija (AM).

“Ministrijas analīze liecina, ka operācijas avots ir “Associated Press” žurnālista Karlo Piovano tvīts (ievietots Twitter 19.februārī 19:05) ar saiti uz vietni “AP News” un fotogrāfiju, kurā redzams Latvijas Bankas prezidents Rimšēvičs kopā ar vairākām personām. Pārbaudot fotogrāfiju starptautiskās fotoaģentūras “Scanpix” datubāzē, ir secināts, ka konkrētā fotogrāfija tajā ievietota vakar, 2018.gada 19. februārī, nevis jau 2010.gadā, un to ievietojusi trešā puse,” skaidro ministrijas preses pārstāvji.

Aizsardzības ministrija vērš uzmanību, ka tālāk šī ziņa un fotogrāfija tikusi izplatīta interneta vietnēs, kas pirms tam par Latviju nav neko informējušas, daudzas no tām ir mazpazīstamas vai ar finanšu sektoru nesaistītas, tai skaitā “India Everyday”, “Idaho Press”, “The North Platte Telegraph”, “Conservative Angle”, “The Fresno Bee”, “Last Minute Christmas” un citās.

Dažās no šīm vietnēm konkrētais raksts ir vienīgā šāda veida publikācija. “Šī ir metode, ar kuras palīdzību īsā laka posmā iespējams palielināt informācijas apjomu, kas uzrādās meklēšanas sistēmās,” skaidro ministrija.

 “Tas viss liecina, ka tā ir, iespējams, ļoti plaša informācijas operācija, lai nomelnotu Latvijas tēlu Rietumu valstīs un grautu sabiedrības uzticēšanos valstij. Ar diezgan augstu varbūtību var paredzēt, ka šīs nav informācijas operācijas beigas, un sekos turpinājums,” brīdina ministrijas pārstāvji.
Šķir otru lapum, lai iepazītos ar mākslinieka analīzi par Foto iespējamo viltojumu (un izsaki savu viedokli)
Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Pievienot komentāru