10 ieteikumi veselīgai guļamistabai

30-Masculine-Bedrooms-71-818x450

Miega laikā mūsu organisms atpūšas un atjauno spēkus. Jo labāks miegs, jo labāk jūtamies. Tāpēc vērts pievērst uzmanību guļamistabai – cik veselīga un ērta tā ir.

Guļamistabas iekārtojums mūsu veselību var ietekmēt gan pozitīvi, gan negatīvi. Guļamistabā no funkcijas un plānojuma atkarīgs ne tikai interjera vizuālais izskats, bet arī saimnieku labsajūta.

1. Plānojot guļamistabu, noteikti jāievēro ergonomikas likumi – tas nozīmē, ka jāizvēlas ne tikai pietiekami liela gulta, bet jānodrošina ērta iekāpšana un izkāpšana no tās, kā arī piekļūšana skapim. Divguļamajai gultai jābūt 10 līdz 20 cm garākai par garākā gulētāja augumu, savukārt platums būs optimāls, ja katrs gulētājs varēs brīvi saliekt rokas elkoņos, nepieskaroties blakus gulētājam. Vislabāk, ja gultai iespējams pieiet no abām pusēm, šim nolūkam nepieciešama 50 cm brīva josla katrā gultas pusē un kājgalī.

2. Telpā nav vēlams ieklāt mīksto grīdas segumu vai dekoratīvas tekstila sienas segas – tur uzkrājas putekļi, nelabvēlīgi ietekmējot gaisa kvalitāti.

Šķir lapu tālāk, lai noskaidrotu, kādi priekšnoteikumi vēl jāievēro, kad iekārto savu guļamistabu, lai tā atbilstu “veselīgai guļamistabai”

Leave a Comment