7 veidi, kā skaisti nolikt cilvēku pie vietas

Piekrišana

Parasti rupjības izpausme visbiežāk tiek rēķināta ar to, ka cilvēks nespēs pretoties. Jums ir jāsaprot, ka bieži šādi rīkojas īsti gļēvuļi, kuri izmanto varu, stāvokli, pakļautību un citus apstākļus. Šādā gadījumā jūs varat atbruņot huligānu, ne tikai nostādot viņu savā vietā, bet arī atņemot viņam jebkādu vēlmi turpināt. Lai to izdarītu, centieties viņu visādi atbalstīt un piekrist visam, ko viņš saka. Ja jūsu tonī būs jūtama viegla ironijas un sarkasma nots, tas vēl vairāk pastiprinās efektu, taču nepārspīlējiet. Pat vislabākais veids, kā cīnīties, var novest pie pilnīgi negaidītām sekām, ja pārspīlēsiet.

Piemēram, ja jūsu priekšnieks jums saka, ka esat viduvējs, mēģiniet jokojot viņam piekrist. Ar šo žestu nezaudēsiet cieņu, bet jūs varēsiet viņu reizi par visām reizēm nostādīt savā vietā. Parasti šādi cilvēki visādi sagaida, ka, atbildot uz viņu pārmetumiem un agresiju, sāks ar viņiem strīdēties, lamāties vai izrādīs emocijas. Šādā gadījumā piekrišana – pilnībā atbaidīs “uzbrucēju”, piespiežot viņu pārtraukt visus mēģinājumus jūs aizskart.

Psiholoģiskie paņēmieni un pieklājība

Nav noslēpums, ka visbiežāk nekaunīgi ir sarežģīti cilvēki, kuri kaut kādu iemeslu dēļ jūtas pārāki par citiem. Tāpēc viņi var atļauties nekaunīgus izteikumus un ņirgāšanos pret konkrētiem cilvēkiem. Šādā gadījumā nekad nevajadzētu pazemoties līdz viņu līmenim un atbildēt tādā pašā veidā. Pieklājība ir viens no spēcīgākajiem ieročiem, kas ļauj jums saglabāt seju jebkurā situācijā. Pat tad, ja pret jums izturas rupji un izmanto lamuvārdus, centieties neatbildēt ar to pašu. Tas vismaz ļaus agresoram saprast, ka jūs sevi pilnībā kontrolējat.

Jūs varat izmantot arī tā saukto “Sokrata metodi”. Tās pamatā ir metode, kas paredz piespiest agresoru atbildēt uz jautājumiem, uz kuriem jūs varat saņemt tikai striktu “jā” vai “nē”. Šādos gadījumos ir ļoti viegli ievest nekauņu loģiskā strupceļā. Piemēram, ja no jums pastāvīgi tiek prasīts izpildīt kādus pienākumus darbā, nesaudzējiet izteicienus, pajautājiet, vai tie ir jūsu darba pienākumu sarakstā. Turklāt pajautājiet, vai jums par tiem maksā papildus.

Frontāls uzbrukums

Iespējams, šis ir visdrosmīgākais un pat pārdrošākais veids, kā nostādīt nekauņu viņa vietā neatkarīgi no viņa autoritātes. Lai to izdarītu, jums vienkārši jājautā, kāpēc cilvēks atļaujas pret jums šādi izturēties un kas viņam devis šādas tiesības. Parasti lielākā daļa huligānu nespēj atbildēt uz šo jautājumu, īpaši, ja tas tiek uzdots publiski. Pat personiska naidīguma gadījumā agresoram nebūs, ko atbildēt un ar ko argumentēt savu uzvedību.

Svarīgi ir arī apzināties, ka jautājums ir jāuzdod, neizsakot pretēju agresiju. Mēģiniet jautāt ar tādu toni, it kā mēģinātu noskaidrot, kur atrast tuvāko veikalu. Saglabājiet vēsu prātu, nepaaugstiniet toni, un jebkurš huligāns nespēs pretoties šādam varenam ierocim.

Vienmēr saglabājiet savu cieņu

Atcerieties, ka reizēm izskatīties cieņpilni sarežģītā situācijā ir daudz svarīgāk nekā aizbāzt muti kārtējam huligānam, pat ja jums ar viņu nākas tikties katru dienu. Bieži vien cilvēki cits citam iesaka sākt izturēties rupji pretī, kas ir liktenīga kļūda. Tādā gadījumā jūs ne tikai sāksiet līdzināties huligānam, bet turklāt darīsiet to apzināti. Tā vietā vienmēr centieties būt atturīgi un parādīt, ka jūs sevi pilnībā kontrolējat. Tāpat arī nekautrējieties izmantot sarkasmu, humoru un cita veida “verbālos ieročus”.

 

Leave a Comment