Ar fēnu vai dabiski: kā pareizi izžāvēt matus, lai tos nesabojātu

Ja vēlaties izžāvēt matus, tos nebojājot, būs nepieciešama dažādu paņēmienu kombinācija, un tas dos pozitīvus rezultātus.

Pareiza matu kopšana ir atslēga uz to skaistu izskatu. Tāpēc ir svarīgi zināt, kā pareizi žāvēt matus, lai tiem nekaitētu.

Kā pareizi žāvēt matus

Saudzīgākais matu žāvēšanas paņēmiens ir ļaut matiem 70 % izžūt dabiski un pēc tam izmantot fēnu, līdz mati ir galīgi izžāvēti. Slapjus matus ķemmēt nav nepieciešams, lai mati izžūtu, taču daži ķemmes triepieni žāvēšanas laikā var palīdzēt paātrināt šo procesu. Šāda prakse arī padara matus gludus.

Pateicoties vienmērīgai karstā gaisa sadalei no fēna, šķipsnas var izžūt ātrāk. Tāpēc izmantojot matu ķemmi, žāvējot matus, lai iegūtu ātrāku rezultātu.

Cilvēki izmanto dažādus produktus, lai padarītu matus gludus un viegli kopjamus.

Drošas matu žāvēšanas noteikumi

Matu žāvēšana ar fēnu notiek virzienā no saknēm uz galiem. Ja mati ir gari, ieteicams tos žāvēt pa daļām.

Žāvēšanas laikā fēnu nenovietojiet pārāk tuvu matiem. Optimāli ir fēnu novietot aptuveni 10-20 cm attālumā no matiem. Ja fēnam ir temperatūras un ātruma regulatori, labāk ir žāvēt matus ar minimālajiem iestatījumiem.

Lasi vēl: Salāti “Pavasaris”: atsvaidzinošākie un vieglākie pavasara salāti

Pēc žāvēšanas pabeigšanas ar fēnu ļaujiet matiem atdzist. Pretējā gadījumā, ja uzreiz sāksiet ķemmēt vai ieveidot matus, varat nodarīt nopietnus bojājumus, jo tieši šajā brīdī mati ir visneaizsargātākie.

Pārbaudi savas zināšanas par Latvijas filmām!

Portāls Zeltene grib pārbaudīt tavas zināšanas par Latvijas filmām! Aizpildi šo ātro testu un uzzini, cik labi orientējies Latvijas kino! Tavā rīcībā būs tikai 30 sekundes!

1 / 3

No kuras latviešu filmas ir šis kadrs?

2 / 3

No kuras latviešu filmas ir šis kadrs?

3 / 3

Vai vari pateikt no kuras latviešu filmas ir šis kadrs?

Your score is

The average score is 53%

0%

Ja ievērojat vairākus noteikumus, matu žāvēšana ar fēnu kļūst mazāk kaitīga jūsu matiem. Tomēr pat vēl rūpīgāka un uzmanīgāka žāvēšana nepalīdzēs novērst matu lūšanu, ja matu mazgāšanai tiek izmantots nekvalitatīvs šampūns.

Tāpēc ir svarīgi izvēlēties pareizo kopšanas līdzekli, lai mati izskatītos spēcīgi un skaisti.

 

Leave a Comment