5 priekšmeti, kurus nekad nevajadzētu mazgāt ar ziepēm: negaidīti padomi

Dažkārt ziepes var nodarīt vairāk ļauna nekā laba.

Daudzi cilvēki ir pieraduši domāt, ka ziepes ir visdrošākais veids, kā iznīcināt mikrobus un baktērijas, tāpēc mēs tās bieži lietojam mājās. Tomēr ir lietas, kurām ziepes ir stingri kontrindicētas.

Piemēram, tādas ir čuguna pannas: ziepes bojā pārklājumu, kas neļauj ēdienam pielipt pie pannas virsmas. Labāk ir izmantot karstu ūdeni un sāli.

Koka dēlīšiem ziepes nepatīk: to ietekmē koksne sāk plaisāt, un uz šādiem dēlīšiem vairs neko nevar sagriezt. Tos iztīrīt palīdzēs ūdens un etiķa maisījums.

Daudzus cilvēkus pārsteidz fakts, ka nažus nedrīkst mazgāt ar ziepēm: tie zaudēs asumu. Labāk tos mazgāt ar karstu ūdeni un uzreiz noslaucīt sausus.

Lasi vēl: Ar fēnu vai dabiski: kā pareizi izžāvēt matus, lai tos nesabojātu

Nekad neizmantojiet ziepjūdeni koka grīdu mazgāšanai: tas iznīcinās dēļu impregnējumu, kas sastāv no aizsargājošām eļļām un aizsargā koksni no bojājumiem.

Pārbaudi savas zināšanas par Latvijas filmām!

Portāls Zeltene grib pārbaudīt tavas zināšanas par Latvijas filmām! Aizpildi šo ātro testu un uzzini, cik labi orientējies Latvijas kino! Tavā rīcībā būs tikai 30 sekundes!

1 / 3

No kuras latviešu filmas ir šis kadrs?

2 / 3

No kuras latviešu filmas ir šis kadrs?

3 / 3

Vai vari pateikt no kuras latviešu filmas ir šis kadrs?

Your score is

The average score is 53%

0%

Nekad nelietojiet ziepes tālvadības pults un datora klaviatūru tīrīšanai: ziepes var sabojāt iekārtas, ja tās iekļūst to iekšpusē. Ziepju vietā ieteicams izmantot speciālu tīrīšanas līdzekli un nelielu tā daudzumu uzklāt uz mikrošķiedras drānas, izvairoties no pārmērīga mitruma.

Leave a Comment