Jumis jātur mājās, lai naudas netrūktu. Zīmes enerģētiku skaidro Brigita Ektermane

Jumja zīme ir atvasinājums no zelta krusta – zemes un tās auglības simbols. Latviešu mitoloģijā druvu dievība, raksta žurnāls Mājas viesis un portāls la.lv.

Auglības, pārpilnības, veiksmes un laimes simbols, nes enerģiju, auglību, atbild par materiālo vērtību sargāšanu un vairošanu. Spēcīga aizsardzības zīme, sargā māju, labklājību, tādēļ vēlams to likt mājas jumta korē vai virs ieejas durvīm. Jumim viss padodas dubulti, par mājvietu tiek uzskatīti kopā saauguši ziedi uz viena kātiņa, rieksti, divas vārpas uz viena stiebra. Ir rudzu Jumis, riekstu, ābolu, linu Jumis, arī olu Jumis – ola ar diviem dzeltenumiem.

Jumja zīmi iecirta virs klētīm, skapjiem, darbarīkos, ieauda jostās, lai nāk Dieva svētība un palīdzība.

Lasi vēl: Gribi atbrīvoties no parādiem? Ezoteriķi iesaka tos “sadedzināt”

Jumis auglības cikla ietvaros aug un tiecas divos virzienos – gan uz augšu, gan uz leju, tā ir dinamiska zīme. Tas sasaucas ar saules gaitu un cilvēka dzīvi. No piedzimšanas līdz pieaugošam, līdz pilnbriedam, līdz auglības cikla noslēgumam, kad Jumis mirst. Apgriezto jeb ziemas Jumi attēlo kā trijstūri, kura zari vērsti uz leju un šādu zīmi lika kapos, simbolizējot tās iracionālo un postošo dabu. Jumis mirst, lai pēc tumsas un veļu pasaules atkal augšāmceltos. Jumis ir dzīvības mistērijas zīme, kurā ietverti vīrišķie un sievišķie simboli, to parāda dvīņu princips, simetrija.

Šķir otru lapu, lai lasītu tālāk

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Pievienot komentāru