Kā atbrīvoties no vecās smakas dzīvoklī: svaigs aromāts saglabāsies ilgu laiku

Vecā smaka mājoklī pazudīs uz visiem laikiem, ja ievērosiet dažus vienkāršus noteikumus.

Katram no mums droši vien ir pazīstama vecā smaka mājā vai dzīvoklī, no kuras nav tik viegli atbrīvoties. Tās rašanās iemesls var būt pelējums, mitrums, slikta ventilācija, vecas mēbeles un paklāji. Taču ir daži vienkārši veidi, kā reizi par visām reizēm atbrīvoties no šīs neērtības.

Kā atbrīvoties no vecās smakas dzīvoklī: efektīvi padomi

Vēdināšana un ventilācija. Biežāk atveriet sava mājokļa logus un durvis, lai tajā iekļūtu svaigs gaiss un nepaliktu mitrums. Jāpārbauda arī visi ventilācijas caurumi, ja kaut kur ir kādi bojājumi, tie jānovērš.

Tīrīšana. Varbūt tas ir triviāls padoms, bet ir vērts veikt ģenerāltīrīšanu, lai virtuves skapīšos nebūtu putekļu, netīrumu, ēdiena paliekas. Īpaša uzmanība jāpievērš vecajām mēbelēm un paklājiem, no kuriem var izdalīties raksturīga vecuma smaka. Pēc tīrīšanas var izmantot gaisa atsvaidzinātājus, difuzorus, aromātiskās sveces.

Gaisa attīrīšana. Mūsdienās tiek pārdoti īpaši gaisa attīrītāji ar dažādiem aromātiem. Šāda ierīce būs uzticams palīgs, lai mājoklim piešķirtu svaigumu. Var iegādāties arī īpašus filtrus ventilācijas sistēmai, kas attīrīs gaisu.

Dabīgi aromatizētāji. Jūs varat attīrīt gaisu, izmantojot ērtus līdzekļus. Soda, etiķis, aromatizēta tēja, malta kafija labi absorbē smakas. Pietiek dažādās mājas daļās novietot traukus ar šiem līdzekļiem, tie lieliski absorbēs nepatīkamo aromātu. Un kafija un tēja atstās patīkamu, bagātīgu aromātu. Trauki periodiski jāmaina.

Lasi vēl: Naudas lietus: Globa atklājusi, kuras 4 zodiaka zīmes martā kļūs pasakaini bagātas

Nepatīkamas smakas avotu likvidēšana. Ja nepatīkamo aromātu izraisījis pelējums, rūpīgi jāapstrādā skartās vietas ar speciāliem līdzekļiem sēnītes iznīcināšanai. Un, ja problēmu rada vecas mēbeles vai paklāji, tie labi jāiztīra. Var izmantot improvizētus līdzekļus: cepamo sodu, amonjaku vai ūdeņraža peroksīdu. Vai arī varat iegādāties paklāju un dīvānu polsterējumu dziļās tīrīšanas līdzekļus.

Pārbaudi savas zināšanas par Latvijas filmām!

Portāls Zeltene grib pārbaudīt tavas zināšanas par Latvijas filmām! Aizpildi šo ātro testu un uzzini, cik labi orientējies Latvijas kino! Tavā rīcībā būs tikai 30 sekundes!

1 / 3

No kuras latviešu filmas ir šis kadrs?

2 / 3

No kuras latviešu filmas ir šis kadrs?

3 / 3

Vai vari pateikt no kuras latviešu filmas ir šis kadrs?

Your score is

The average score is 53%

0%

Eksperti norāda, ka tieši soda strādā visefektīvāk. Vienkārši uzkaisiet sodu uz mēbelēm vai tepiķiem, atstājiet uz 30 minūtēm un pēc tam izpūtiet ar putekļu sūcēju. Soda lieliski absorbē netīrumus!

 

Leave a Comment