Kāpēc sievietēm nevajadzētu valkāt saplēstas džinsu bikses: stingrs ezotēriķu aizliegums

Tāpat kā daudzas šādas lietas, arī džinsi ar lieliem caurumiem ir apvīti ar daudzām zīmēm un māņticībām.

Kādreiz saplēstie džinsi bija popularitātes virsotnē. Jā un arī tagad šādi modeļi ir atrodami daudzos veikalos. Lai gan džinsi ar caurumiem daudziem ir pašizpausmes veids vai iecienīts garderobes elements, ir vairāki iemesli, kāpēc tos labāk neatstāt garderobē.

Vai jūs varat valkāt saplēstas drēbes

Tāpat kā daudzas līdzīgas lietas, arī džinsi ar lieliem caurumiem ir apvīti ar dažādām zīmēm un māņticībām. Piemēram, daudzās kultūrās uzskata, ka saplēstu drēbju valkāšana cilvēka dzīvē piesaista nabadzību un nelaimi. Turpretī veselas un glītas drēbes tiek uzskatītas par labklājības simbolu.

Turklāt pastāv uzskats, ka apģērbs atspoguļo cilvēka iekšējo stāvokli. Tādējādi saplēstas bikses var atspoguļot negatīvu pieredzi.  Taču ir arī pozitīvākas interpretācijas. Piemēram, dažās kultūrās uzskata, ka saplēsts apģērbs novērš nelabvēļu uzmanību un pasargā no ļaunas acs.

Daži uzskata, ka saplēsts apģērbs sola finansiālus panākumus. Tomēr šeit ir nianse – runa ir par nejauši atstātiem caurumiem, nevis apzināti izdarītiem.

Kur nevajadzētu valkāt džinsus ar lieliem caurumiem

Katram garderobes priekšmetam ir savs mērķis. Apģērbs ir diezgan spēcīgs līdzeklis, lai paustu savu stilu, taču nevajadzētu aizmirst par piemērotību.

Oficiālos pasākumos un lietišķās sanāksmēs. Bieži vien šādos pasākumos ir noteikts ģērbšanās kodekss – vai tas būtu krekls un svārki, stingrs uzvalks vai vakarkleita. Ja uz oficiālām un lietišķām sanāksmēm ieradīsieties džinsos ar caurumiem ceļgalos, tas var radīt iespaidu, ka neesat nopietns.

Baznīcas. Lai gan sievietēm baznīcā ir lietderīgi parādīties biksēs, tomēr labāk dot priekšroku oficiālajam stilam. Rādīt jaunus džinsus var arī citās vietās.

Ja šādus garderobes priekšmetus ņemat līdzi brīvdienās, noteikti izpētiet vietas, uz kurieni dodaties, tradīcijas. Dažās kultūrās apģērbs ar caurumiem tiek uzskatīts par nepiemērotu un provokatīvu.

Vai tagad ir iespējams valkāt saplēstas džinsu bikses – ko diktē mode?

2024.gadā joprojām tiek valkāti džinsi ar caurumiem ceļgalos. Tomēr modeļa izvēlei vajadzētu pieiet atbildīgi.

Aktuāli joprojām ir sieviešu džinsi ar caurumiem zilos, melnos, pelēkos un smilškrāsas toņos. Runājot par siluetu, labāk dot priekšroku brīva piegriezuma modeļiem ar augstu piegriezumu.

 

 

Leave a Comment