Mobilo tehnoloģiju eksperti: Mākslīgais intelekts piecu gadu laikā izmainīs valsts institūciju darbu

Mobilās tehnoloģijas un mākslīgais intelekts piecu gadu laikā pilnīgi izmainīs valsts institūciju darbu un kļūs par ikdienu mūsu visu dzīvēs, taču bažām par to, ka tehnoloģijas atņems darbu cilvēkiem, nav pamata, “Samsung Electronics Baltics” rīkotajā pirmajā starptautiskajā mobilās ekonomikas konferencē “Baltic Mobile Congress” Viļņā pauda jomas speciālisti.

“Es uzskatu, ka nepaies pat pieci gadi, kad mākslīgais intelekts kļūs par ikdienu visu mūsu dzīvē. Viss – no medicīnas līdz spēlēm, no biznesa līdz mārketingam – nākotnē neizbēgami tiks pakļauts mākslīgajam intelektam,” uzstājoties “Baltic Mobile Congress”, prognozēja futūrists un mākslīgā intelekta eksperts Maikls Ludens (Michael Ludden).

Mākslīgais intelekts datus pārvērš risinājumos

”Visbiežāk politiķi reaģē ātri un pieņem drosmīgus lēmumus tikai tajā mirklī, kad kaut kas jau ir noticis. Tāpēc šodien mākslīgais intelekts kļūst par svarīgu rīku laicīgai risku apzināšanai un lēmumu pieņemšanai,” pauž bijušais Igaunijas valdības IT vadītājs Taavi Kotka. Mākslīgais intelekts var palīdzēt atklāt un novērst visdažādākos riskus valstī – ne vien apturēt kiberuzbrukumus, bet arī monitorēt dabas norises un laicīgi ziņot par novirzēm no normas, kas varētu liecināt, piemēram, par plūdu draudiem.

Tāpat mākslīgais intelekts var noderēt valsts iestāžu rīcībā esošo lielo datu apstrādei, salīdzināšanai un sakarību meklēšanai. Piemēram, salīdzinot datus par dzīves kvalitāti Latvijas pilsētās un datus par izglītības līmeni vai veselību, var izdarīt vērtīgus secinājumus, ko pielietot, lai dzīves līmeni uzlabotu. “Izmantojot mākslīgā intelekta sniegtās iespējas, būs iespējams iegūt vairāk un precīzāku informāciju par valstī notiekošajiem procesiem un iedzīvotājiem, un tas pilnīgi izmainīs valsts institūciju darbu,” uzskata T.Kotka.

Tehnoloģijas neatņems cilvēkiem darbu

Lai gan skeptiķi uztraucas par to, ka jaunās tehnoloģijas un mākslīgais intelekts varētu atņemt darbu cilvēkiem, M. Ludden kliedē šīs bažas: “Ja atskatāmies pagātnē, cilvēki vienmēr baidījušies no tā, ka tehnoloģijas aizņems viņu vietas un atņems darbu. Bet ir noticis otrādi – pieredze rāda, ka tās palīdz izpildīt darbus ātrāk, vieglāk un efektīvāk. Pirms tūkstoš gadiem cilvēki būvēja piramīdas un akmens bluķus nēsāja paši, savukārt mūsdienās celtnieki var vadīt milzu mašīnas, kuras atvieglo viņu darbu.”

Futūrists uzskata, ka mākslīgais intelekts nākotnē atvieglos arī biroja darbinieku ikdienu, veicot vienmuļākos darbus: “Cilvēkiem vairs nevajadzēs ievadīt datus “Excel” programmā vai izpildīt citas laikietilpīgas darbības ar skaitļiem – ar šiem uzdevumiem iekārtas tiek galā daudz labāk. Cilvēki nekur nepazudīs, viņi vienkārši vadīs un trenēs šīs tehnoloģijas.”

Par starptautisko konferenci “Baltic Mobile Congress”

“Baltic Mobile Congress” – pirmā starptautiskā mobilo tehnoloģiju un digitālo inovāciju konference Baltijas valstīs. 15. novembrī Viļņā notikušajā konferencē pasaules mobilo tehnoloģiju eksperti apsprieda mobilo tehnoloģiju tendences un nākotni. Vairāk nekā 500 biznesa nozares līderi no Baltijas reģiona un Skandināvijas valstīm ne tikai klausījās iedvesmojošu runātāju pieredzē un veiksmes stāstos, bet arī paši varēja izmēģināt jaunākās mobilās tehnoloģijas ekspozīciju zonās. Konferences “Baltic Mobile Congress” iniciators ir “Samsung Electronics Baltics”.

Leave a Comment