Noslēpumaini fakti un maģiski padomi par spoguļiem

 

No pulēta akmens līdz spogulim

Arheologi uzskata, ka pagaidām visvecākie spoguļi atrasti mūsdienu Turcijas teritorijā. Tie ir apmēram 7500 gadus veci pulēti obsidiāna gabaliņi. Tiesa, šajos spoguļos nav iespējams izšķirt krāsu nianses.

Laika gaitā latīņu val. vārds “spektrum” vācu valodā pārvērties par “spiegel”, no kā var secināt, ka dziļāk Eiropā spoguļus atnesuši romieši. Pētnieki par konkrētu īsta spoguļa izgatavošanas mirkli min 1279. gadu, kad franciskānis Džons Peskams aprakstījis paņēmienu, kā stiklu iespējams pārklāt ar plānu svina kārtiņu.

polished-stone-mirror

 

Venēcijas preču zīme

Par pirmajiem stikla spoguļu izgatavotājiem kļuva viduslaiku venēcieši. Izgatavošanas tehnoloģija bija sarežģīta: plānu alvas folijas kārtu uzklāja uz papīra, ko no otras puses noklāja ar dzīvsudrabu, tad tam atkal uzklāja papīru, un tikai vēlāk virsū lika stiklu, piespiežot šo kārtaino pīrāgu un vienlaikus izvelkot papīru. Tāda veida spoguļi bija viegli miglaini, tomēr tie atspoguļoja vairāk gaismas, nekā uzņēma.

 

Spoguļa uzvaras gājiens

Vienlaikus gan izbrīna, gan šķiet pašsaprotami, cik milzīga loma spoguļiem piemitusi tautas kultūrā. Jau viduslaikos kādas raganas spriedumā viņas maģisko rīku uzskaitījumā figurē arī spoguļa lauska. Spogulis patiešām bija populārs zīlēšanas atribūts. Tas it kā pavēra skatu uz viņpasaules telpu. Tas gan vilināja, gan atbaidīja, tāpēc pret to izturējās ar bijību: dažkārt aizklāja, citureiz pienesa klāt kaķi, pagrieza pret sienu vai vienkārši sadauzīja.

 

Spoguļu mistika

Jau sen dažādu pasaules tautu zintnieki, ielūkojoties spogulī, apgalvo, ka redz tajos tēlus, ko parastie mirstīgie nesaskata. Viņi uzskata, ka atspoguļojums un atspoguļojamais ir savstarpēji maģiski saistīti – proti, spogulis var noturēt tajā atspoguļojamo cilvēku dvēseli un dzīvības spēku.

Līdz mūsu dienām saglabājušies vēstījumi, ka ar spoguļa palīdzību iespējams redzēt gan pagātni, gan nākotni, kā arī ielūkoties viņpasaulē (citās dimensijās) un kontaktēties ar jau sen mirušiem cilvēkiem. Tieši tāpēc daudzos zīlēšanas seansos joprojām izmanto spoguļus. Spoguļa virsmas divējādā iedaba allaž suģestējusi cilvēkus un likusi viņiem aizdomāties.

 

Lasi vēl: Zilo acu enerģētika- mīti un fakti par zilacainiem cilvēkiem; #4 nezināju!

 

Zinātnieki uzskata, ka spoguli tāpat kā jebkuru lietu ietver kāds neredzams lauks. Vieniem spoguļiem piemīt pozitīvā enerģija, citiem – negatīvā, it īpaši tādā gadījumā, ja tieši to “acu priekšā” risinājušies strīdiņi, vardarbība vai pat Slep**vības.

Jau kopš senatnes valda uzskats, ka senajos spoguļos ieslēgtas to cilvēku dvēseles, kuri savulaik tajos ieskatījušies kaut vai vienu reizi. Ļaudis ticēja: ja spogulis sevī glabā kāda nelietīga cilvēka atspoguļojumu vai arī tajā istabā, kurā tas bijis novietots, risinājušies kādi negatīvi notikumi, šis spogulis pats kļūst “slikts”.

haunted-magic-mirror-1

Tādu “slikto spoguli” esot ļoti viegli pazīt: tas vienmēr ir auksts, un tā priekšā nodziest sveces liesmiņa. Agrāk cilvēki ticēja, ka tāds spogulis var nest nelaimi, pat nāvi tā jaunajam saimniekam. Tāpēc nav ieteicams mājā, īpaši guļamistabā, novietot vecu spoguli, kuram potenciāli ir ļoti bagāta “novērojumu” vēsture. Jo, ja tas būs izrādījies “sliktais spogulis”, cilvēkus sāks mocīt murgi. Ja cilvēks tomēr iegādājies senlaicīgu spoguli, speciālisti iesaka to attīrīt: tas jānomazgā ar aukstu avota ūdeni, var arī skaitīt lūgšanas. Pēc tā spoguli ieteicams uz ilgāku laiku izlikt spožā saulē vai vismaz iedegtas sveces priekšā.

Cilvēki jau kopš senatnes aizklāj vai vismaz pagriež pret sienu spoguļus mājoklī, kurā atrodas mironis. Arī šis rituāls saistīts ar senām leģendām. Agrāk uzskatīja, ka caur atklātu spoguli nomirušā dvēsele var kādu no dzīvajiem paņemt līdzi uz viņpasauli. Turklāt tik ilgi, kamēr mironis vēl atrodas mājā, caur spoguli tajā var iekļūt dažādi ļaunie gari un spoki.

Vēl ir ticējums, ka aizgājēja dvēsele tā vietā, lai dotos uz citu pasauli, var ieiet spogulī un palikt tajā gluži kā lamatās. Un, ja vēlāk kāda cita cilvēka rokās nokļūst šāds spogulis, tas var izraisīt arī traģ**kas sekas. Ļoti slikta zīme ir spoguļa sasišana, jo tas atbilstoši ticējumiem saimniekiem nozīmējot septiņus nelaimes gadus.

Tomēr mūsu senči ticēja, ka no šāda likteņa var izvairīties, tikai šim nolūkam jāveic kāds rituāls: jāpārmet pāri plecam šķipsna sāls, tad trīs reizes jāpagriežas pretēji pulksteņa rādītāja virzienam un visbeidzot jāaizdedzina spoguļa lauskas. Ugunī nosūbējušās lauskas aptuveni gadu jāuzglabā, bet tad jānorok zemē.

 

Praktiski padomi

Spoguli nevajadzētu uzlūkot tikai kā negatīvas enerģijas avotu, jo tajā tikpat lielā mērā uzkrājas arī viss pozitīvais, un spogulis, gluži pretēji, var piesaistīt veiksmi. Uzskata: ja vērīgi ielūkojas spogulī, vēlot sev pašam visu to labāko un sakot savam atspulgam, ka tas ir visgudrākais, visskaistākais un lieliskākais, veiksme atnākšot pati.

Atgriežoties mājās no pusceļa, obligāti jāieskatās spogulī. Tas tāpēc, lai atjaunotu mājas aizsardzību pret svešām ietekmēm, proti, aizsardzību, ko nodrošina spogulis, atvairot visas negatīvās ietekmes.

To, kurā vietā savā mājoklī vislabāk novietot spoguļus un cik tādu vajadzīgs, katrs izlemj pats. Bet vispār spoguļiem jābūt tur, kur pašiem pietiekami ērti tajos ieskatīties.

tumblr_lm3ll2xcf31qhbpdlo1_500

1. Visi spoguļi, kas ir mājoklī, allaž jāuztur tīri. Tas ir īpaši svarīgi pēc kāda ne visai patīkama cilvēka viesošanās. Ja tāds cilvēks ielūkosies Jūsu spogulī, paužot ļaunus vēlējumus, šie vēlējumi var piepildīties. Proti, spogulis kļūs par sava veida negatīvās enerģijas uzkrājēju un izstarotāju.

2. Ja esat sasituši spoguli vai arī tajā izveidojusies plaisa, nevajadzētu lieki kavēties un bez žēlastības jāatbrīvojas no šā priekšmeta. Sadauzīts spogulis piesaista nelaimi.

3. Laikā, kad slimojat vai esat noguruši, spogulī jāielūkojas iespējami retāk. Citādi tas var negatīvi ietekmēt Jūsu ģimenes locekļus.

4. Spogulī nedrīkst būt redzama gulta, jo tad, kad cilvēks guļ, viņš ir pilnībā neaizsargāts un viņa enerģija var aizplūst zibenīgā ātrumā. Tāpat spogulis, kurā atspoguļojas gulta, sekmē ģimenes strīdus, nemieru un atraisa laulības pārkāpšanas kāri. Ja Jūs nomoka bezmiegs, nepieciešams vispirms pārliecināties par to, vai spogulis atrodas savā vietā. Ja nepieciešams, spogulis jāpārvieto uz turieni, kur tajā nav redzama Jūsu gulta.

5. Spoguļi nekādā gadījumā nedrīkst atspoguļot nepatīkamas vietas miteklī: netīrās veļas grozus, atkritumu spaiņus, klozetus.

6. Nedrīkst rāties uz sevi un tuviniekiem tieši spoguļa priekšā.

7. Priekštelpā vislabāk ir novietot lielu spoguli, kurā ikviens Jūsu ģimenes loceklis var bez problēmām sevi aplūkot pilnā augumā. Ja spogulis par kādu tiesu “apgriež” Jūsu tēlu, it īpaši galvu vai kājas – tas nav uz labu.

 

la.lv

Leave a Comment