Palutiniet savas pelargonijas ar kefīru ūdeni: ziedi būs tik sulīgie, ka pat lapas neredzēsiet

Ja vēlaties, lai pavasarī pelargonijas ziedētu sulīgi un ilgi, augsne podā jāpapildina ar noderīgiem mikroelementiem: kāliju, slāpekli, fosforu, kā arī mangānu, varu un cinku.

Visus šos elementus saturošu mēslojumu var pagatavot mājās no trim vienkāršiem komponentiem. Nepieciešams piens, aptiekas jods un koksnes pelni.

Piecdesmit mililitrus piena izšķīdina litrā ūdens, tad pievieno divas ēdamkarotes pelnu un četrus pilienus joda.

Šo barojošo šķīdumu izmantojiet pelargoniju laistīšanai, sākot ar februāri, pārmaiņus ar regulāru laistīšanu. Šķīdumu var iepildīt mazā plastmasas pudelē un uzglabāt ledusskapī.

Šāds mēslojums veicina aktīvu pumpuru veidošanos, un jau martā-aprīlī pelargonijas priecēs ar košiem un sulīgiem ziediem.

Tomēr, ja izmantosiet pelargoniju barošanai kefīra ūdeni, pat augs, kas ziemā ir panīcis, atdzīvosies un priecēs jūs ar skaistiem ziedkopas vāciņiem.

Šī tautas metode pēc ziemas miega ir atjaunojusi daudzus istabas augus. Pelargonijas uz to reaģē pozitīvi, strauji augot, spilgti zaļojot un sulīgi ziedot.

Lasi vēl: Stilisti nosaukuši 2024. gada pavasara modernākās tendences

Lai sagatavotu mēslojumu, jums būs nepieciešamas trīs sastāvdaļas. Ņemiet pa vienai ēdamkarotei kefīra, cietes un cukura, izšķīdiniet tos litrā ūdens. Reizi nedēļā aplaistiet ziedu ar šādu sastāvu.

“Kefīra ūdens” ne tikai piesātina augsni ar barības vielām, bet arī nomāc tajā dažādu podos augošu augu patogēnu attīstību.

Leave a Comment