Universāla sīpolu pagatavošanas recepte, kura derēs pie jebkura sāļā ēdiena

Daudziem cilvēkiem par sīpoliem ir tikai nepatiku izraisošas jūtas – ceru, ka šī recepte mainīs attieksmi pret šo ļoti noderīgo dārzeni

Tas iznāk tik skaists (iegūst spilgti zeltainu krāsu) un garšīgs, un to var ēst kā uzkodu ar jebkuru piedevu. To pagatavot ir ātri un viegli, esmu pārliecināta, ka šādi sīpoli jums patiks. Precīzas sastāvdaļas atradīsi raksta beigās.

Tradicionāls ēdiens, kas īpaši populārs Latvijā un citos Baltijas reģionos. To pamatā ir marinēti vai fermentēti sīpoli, kas tiek izmantoti kā piedeva dažādiem ēdieniem, piemēram, gaļas, zivju ēdieniem vai salātiem. Sīpoli ir pazīstami ar savu intensīvo garšu un aromātu, kā arī ar dažādām veselības priekšrocībām.

Pagatavošana:

Sīpolus nomizo un sagriež platos pus – gredzenos, apmēram 7 mm biezumā. Pārliecinieties, ka sagrieztais sīpols ir sadalīts atsevišķos gabaliņos. Pārvietojiet tos katliņā un uz 15-20 sekundēm strauji aplejiet ar verdošu ūdeni. Pēc tam sīpolus pārliek sietā un noskalo zem auksta ūdens. Nomazgātos sīpolus ievieto atsevišķā traukā.

Bļodā ar sīpoliem pievienojiet sāli, cukuru un karija garšvielas. Visas sastāvdaļas samaisa, sīpolus var nedaudz saspiest ar karoti, lai no tiem izdalītos sula – tā noderēs turpmākai marinādei.
Pievieno augu vai olīveļļu un etiķi. Ļaujiet sīpoliem labi marinēties, 30-40 minūtes būs pietiekami, un, ja iespējams, atstājiet tos ilgāk.

Esam raduši sīpolus marinēt etiķī, bet nepievienojot eļļu. Tas velti, jo eļļa tieši dod to maigumu, padara konsistenci interesantāku un neļauj sīpoliem salipt.

Lasi vēl: Viegla zupa pēc svētku laikam, kad nevēlies neko smagu

Sastāvdaļas:

Sīpoli – 3 gabali (vidēji lieli)
Augu eļļa (labāk olīveļļa) – 3 tējk.
Etiķis 9% – 1 ēd.k.
Karijs – ½ tējk.
Sāls – 1/3 tējk.
Cukurs – ½ tējk.

Sīpoli ir gatavi, tie ir ieguvuši skaistu, spilgti zeltainu krāsu. Atliek tikai notecināt šķidrumu, kas sakrājies šķīvja apakšā, un var pasniegt.

Leave a Comment