D vitamīns: Vai to var uzņemt solārijā un vēl trīs patiesības

AY2B3E Girl Skin Solarium Sunbed Suntanning Tan Uv Woman

Gada tumšajos un vēsajos mēnešos aizdomājamies, kā stiprināt imunitāti, saņemt trūkstošo D vitamīna devu un vai tiešām to var iegūt, tikai sauļojoties.

Uztura speciāliste Inga Pūce atklāj izplatītākos mītus un patiesību par D vitamīnu.

MĪTS. D vitamīna trūkums būtiski neietekmē veselību.

D vitamīns cilvēka organismā ietekmē 2000 gēnu darbību, kas atbild par dažādām saslimšanām, sākot no saaukstēšanās un beidzot ar ļaundabīgā audzēja, sirds un kaulu sistēmas saslimšanām.

Uztura speciāliste stāsta, ka zinātnieki izpētījuši – risku saslimt ar ļaundabīgo audzēju varētu samazināt par 50%, ja tiktu pietiekamā daudzumā uzņemts D3 vitamīns. Tā trūkums organismā var būt viens no svara pieauguma iemesliem, bet, uzņemot vit­amīnu pietiekamā daudzumā, lieko kilogramu zudums ir daudz straujāks un rezultāti noturīgāki. Galvenā D vitamīna avota – saules – ietekmē uzlabojas sārmu un skābju līdzsvars.

 Lasi vēl: Solārijs: 6 droša iedeguma noteikumi, kas jāzina ikvienam!

Šķir lapu tālāk, lai uzzinātu citus mītus par D vitamīnu!


 

Līdzīgi raksti

  • loading...
  • Leave a Reply

    Your email address will not be published. Required fields are marked *

    Pilnvērtīgai lapas darbībai tiek izmantotas sīkdatnes (cookies), kas glabājas uz tavas ierīces. Vairāk par sīkdatnēm

    Kas ir sīkdatnes? Sīkdatne ir neliels teksta fails, ko tīmekļa vietne saglabā jūsu datorā vai mobilajā ierīcē, kad jūs atverat vietni. Tā vietnei palīdz atcerēties jūsu pieteikumvārdu un/vai iestatījumus (piemēram, valodu, fontu izmēru u.c. attēlošanas iestatījumus), ar kādiem esat izvēlējies vietni skatīt, lai katru reizi jums tie nebūtu jānorāda no jauna.

    Close