Zems asinsspiediens, jeb hipotensija un kā to risināt mājas apstākļos

Zems asinsspiediens – kā cīnīties bez zālēm

Pētījumos novērots, ka liela šķidruma daudzuma lietošana (pat divas glāzes vairāk par dienas normu) palīdz asinsspiedienu noturēt pieņemamā līmenī.

 

Liela daļa hipotensijas pacientu ir kafijas mīļotāji piespiedu kārtā, jo daudziem šis dzēriens patiešām ietekmē asinsspiedienu. Rīta kafija – ierasts rituāls, bet 10 krūzes dienā jau ir pārspīlējums. Turklāt arī rītos tā nav jādzer tukšā dūšā, bet, piemēram, ar sieru, jo sāls un tauku attiecība tajā veicina asinsspiediena palielināšanos. Lai gan, iespējams, kafijas vietā labāk dzert tēju, jo tā ir saudzīgāka un neizraisa tahikardiju.

Dabīgie stimulatori ir dažādas augu tējas un dabas vielu, piemēram, ženšeņa preparāti.

Tuviniekiem jārēķinās, ka hipotensijas gadījumā 9 – 11 stundu miegs nav slinkums vai kaprīze, bet gan dzīves nepieciešamība, tādēļ ir jāļauj izgulēties.

 

Zems asinsspiediens no rītiem

Ja pamostoties strauji pieceļas no gultas, var zaudēt pat samaņu. Tāpēc vispirms īsu brīdi vēl jāpaguļ, jāizstaipās, tad var celties sēdus un tikai pēc tam likt kājas uz grīdas, lēnītēm slieties un mirkli vēl pastāvēt kājās.

Lasi arī: Cidonijas ziemai – 7 receptes, kā šo super augu saglabāt ziemas periodam

Izbrīvējot laiku atpūtai, ieteicamas ikdienas pastaigas, peldēšana vai sporta spēles, kurās ir fiziskā slodze.

Kontrastdušas ir veselīgas gan paaugstināta, gan pazemināta asinsspiediena gadījumā. Tiesa, hipotensijas pacientiem nedrīkst būt strauja pāreja no silta ūdens un aukstu. Asinsvadus var trenēt arī pirtī, taču ļoti uzmanīgi un pakāpeniski.

 

Arī interesanti! Iedarbīgs triks, kā momentā pazemināt asinsspiedienu bez zāļu palīdzības! SPIED ŠEIT, lai lasītu! 

 

Avots: la.lv

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

COMMENTS

Pievienot komentāru