Mēs vienmēr esam spiesti būt pozitīvi un laimīgi. Plašsaziņas līdzekļi arī veicina to, ka mums ir jābūt laimīgiem. Apkārtējie cilvēki saka, ka vienmēr jābūt smaidam uz mūsu sejām, lai mēs varētu piesaistīt labu veiksmi un pozitīvas emocijas.
Ir tik daudz pieprasīto grāmatu, kas norāda, ka panākumu atslēga ir piespiest sevi būt pozitīvam un priecīgam. Tomēr zinātne ir pierādījusi, ka ir daudz izdevīgāk būt mazāk optimistiskam!
LASI ARĪ: 5 iemesli, kāpēc apskāviens ir labākais saziņas veids
Izrādās, ka dīvaini un dusmīgi cilvēki patiešām var ļoti labi apspriesties un pieņemt svarīgus lēmumus. Jo ciniskāk jūs jūtaties pret pasauli, jo lielāka iespēja, ka jums būs stabila laulība, augsti ienākumi un liels dzīves ilgums.
Un tās ir visas faktiskās varbūtības, pat ja jūs mēdzat gaidīt pretējo. Cilvēkiem, kas pastāvīgi ir labā garastāvoklī, ir zināms, ka tie rada ļoti riskantu dzīvesveidu. Šie cilvēki ir pazīstami kā demotivēti, neuzmanīgi pret detaļām, uzticīgi un savtīgi.
Un, visbeidzot, jums tikai jāsaprot, ka veids, kā jūs jūtaties, nav kaut kas, kas notiek tikai nejauši. Dusmas, skumjas, nožēlojamība un pesimisms, ko jūs varētu piedzīvot dažās situācijās, neuzliek jums nekādas dievišķās būtnes. Šīs izjūtas var būt noderīgas izdzīvošanai.
Piemēram, aplūkojiet dusmas sajūtu. Īzaks Ņūtons reizēm bija ļauns. Beethoven bija muzikāls ģēnijs, kas bija pazīstams ar savu dusmu uzliesmojumu. Šķiet, ka daudziem neapstrīdamiem ģēnijiem bija dusmu uzliesmojumi.
2009. gadā Amsterdamas universitātes eksperts Mattis Baas nolēma veikt pētījumu par šo jautājumu. Viņš nolēma uzņemties uzdevumu pieņemt darbā ieinteresēto studentu grupu, lai veiktu pētījumu par šo tēmu.
Pusi no studentiem lūdza domāt par situāciju vai apstākļiem, kas viņus kairināja, kā arī lūdza uzrakstīt īsu eseju par viņu jūtām. “Tas padarīja viņus nedaudz ļaunākus, lai gan tie nebija pilnīgi dusmīgi,” sacīja Baas. Otra puse no studentu grupas tika lūgta atcerēties skumjās situācijas un apstākļus.
Nākamajā izpētes posmā abas komandas sacentās savā starpā, lai novērtētu savas radošās spējas.
Katrai no tām tika dotas 16 minūtes, lai pēc iespējas vairāk veidotu psiholoģijas fakultātes izglītības kvalitātes uzlabošanu. Un, kā bija aizdomas Baasam, komanda, kurai tika lūgts atcerēties dusmīgās atmiņas, patiešām deva vairāk ideju. Tika arī konstatēts, ka viņu ieguldījums bija unikāls.
Vēl svarīgāk, tika atklāts, ka dusmīgie brīvprātīgie labāk strādāja, kad nonāca nejaušā inovācijā un nestrukturētā domāšanā.
LASI ARĪ: Kāda ir atšķirība starp viltus empātu un īstu empātu
Tas nozīmē, ka šie cilvēki bija vairāk orientēti uz radošumu un labāk pieņēma svarīgus lēmumus pat zem spiediena.
Faktiski, radošums visu virza uz prāta spēju pārslēgties no viena konkrēta domāšanas virziena uz citu.
„Dusmas patiešām sagatavo ķermeni, lai mobilizētu resursus – tas stāsta, ka situācija, kurā atrodaties, ir slikta un dod jums spēcīgu impulsu, lai jūs izkļūtu no tās,” sacīja Baas.
Tātad, nākamajā reizē, kad kāds jums teiks, lai noskaidrojat situāciju un pasmaidat, jūs varat norādīt uz šo rakstu kā attaisnojumu jūsu sliktajam noskaņojumam. Šajā pasaulē ir daudzas lietas, kas ir pelnījušas laimi un prieku!
Bet pasaulē ir arī daudzas lietas, kas ir pelnījušas skumjas, nožēlu un nemieru. Jums vienkārši nav jājūtas pārāk slikti, jo lielāko daļu laika esat negatīvs vai pesimistisks. Tas parāda, ka jūs esat persona, kas to visu uztver!
avots: esotericblog