Gribi palikt draugos ar «bijušo»? Nemaz nedomā – lūk, kāpēc!

Droši vien ne viens vien pēc šķiršanās no “bijušā” būs dzirdējis piedāvājumu: „Paliksim draugi!” – pat pēc vētraina fināla.

Tas liek aizdomāties – kas ar to īsti jāsaprot? Vai otrs domājis vienkārši draudzību, vai ļauna neturēšanu vienam uz otru? Acīmredzot psihologi arī domājuši par šo jautājumu, un viņu secinājumi ir diezgan šokējoši.

Nesenā Oklendas universitātes pētījumā, kurā tika novēroti 860 cilvēki saistībā ar viņu bijušajām attiecībām, psihologi atraduši tiešu saikni starp narcisisma un psihopātijas pazīmēm un cilvēka vēlmi turpināt iepriekšējās attiecības. Citiem vārdiem sakot, cilvēki, kuri palikuši draugos ar “bijušajiem”, ir vai nu narcisi, vai psihopāti.

Kāpēc? Parasti šādus ļaudis vada praktiski vai seksuāli apsvērumi. Tas ir, viņi vēlas palikt draugos nevis tāpēc, ka patiešām jūt līdzi “bijušajiem”, bet tādēļ, ka vēlas šos cilvēkus izmantot savtīgiem mērķiem vai ar viņiem manipulēt.

Lasi vēl: Lūk, kas pierāda, ka esi SLIKTA DRAUDZENE savam puisim/vīram!

„Draudzība pēc attiecību pārtraukšanas funkcionāli paliek tāda pati kā agrāk – tādā mērā, kādā iespējama nepieciešamo “resursu” apmaiņa,” teikts pētījumā.
Piemēram, narcisi pieķeras bijušajām attiecībām, jo necieš, ja jājūtas kā zaudētājiem. Paturot otru cilvēku savā tuvumā, viņi jūtas tā, it kā šķiroties tomēr būtu kaut ko ieguvuši, vinnējuši.

Žurnālā, kurā publicēts pētījums “Personība un individuālās atšķirības” („Personality and Individual Differences”), viena no tā autorēm ārste Lisa Velinga skaidro:

Vīrieši vairāk nekā sievietes sliecas saglabāt iespēju dabūt seksu. Tas saskan ar citu pētījumu, kas rāda, ka vīrieši biežāk veido attiecības seksam.”

Gan narcisi, gan psihopāti nespēj izturēt domu par to, ka “bijušais” vai “bijusī” varētu būt kopā ar citu cilvēku vai ka viņš vai viņa atkal paši varētu būt savas dzīves noteicēji. Tāpēc šāda tipa cilvēki saglabā attiecības ar “bijušajiem”, lai varētu ar viņiem manipulēt un viņus kontrolēt.

Lūk, kāpēc daudzi psihologi iesaka pēc šķiršanās pārtraukt attiecības ar “bijušajiem”. Palikt draugiem nav tā labākā ideja, saudzējiet savu psihi!

Avots: soulpost.ru un dailymail.co.uk, pētījums: sciencedirect.com

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Pievienot komentāru