Kā ātri noņemt ledu no vējstikla, nesaskrāpējot to: 3 vienkārši paņēmieni

Ir ziemas rīts, ārā ir auksts, jūs steidzaties, kā parasti, izskrienat no mājas – un pagalmā jūs gaida apledojis auto.

Un jūs sākat pasākumu kopumu “atkausēšana, pirms jūs nokavējat”. Taču, lai kā jūs to darītu, kamēr neatkausēsiet automašīnas stiklu, jūs nekur nebrauksiet. Ir dažādi veidi, kā atbrīvoties no priekšējā stikla apledojuma, taču ne visi no tiem ir labi. Kā likvidēt apledojumu no vējstikla, lai to nesabojātu, – mēs jums pastāstīsim tālāk.

Tātad pirmais pieredzējušu autovadītāju noteikums: lai notīrītu vējstiklu no apledojuma, jāizmanto nevardarbīgs veids.

Kā ar sildītāja palīdzību notīrīt vējstiklu no ledus – 1. metode

Pirmais, kas nāk prātā, ir iedarbināt un sasildīt automašīnu. Ja automašīnai ir elektriskā stikla apsilde, tas atkausēsies pāris minūšu laikā. Ja nav – ieslēdziet sildītāju un pūtēja režīmu “Uz stikla”. Pakāpeniski stikls sasils un ledus izkusīs.

Ja automašīnai ir automātiskā klimata kontroles sistēma, tad ventilators, kas darbojas ar pilnu jaudu, novirza visu gaisa plūsmu uz vējstiklu.

Lasi vēl: Ne tikai milti un rīvmaize: pārsteidzoši produkti, kurus droši izmantot kotlešu panēšanai

Padoms: neizmantojiet “tīrītājus”, kas, visticamāk, ir piesaluši pie stikla – varat sadedzināt drošinātāju; labāk uzreiz izslēgt “tīrītājus”. Un neizmantojiet logu tīrītājus, tiklīdz stikls sācis atkust – jūs vienkārši uzreiz sabojāsiet “tīrītāju” gumijas. Atkausētais ledus pats pakāpeniski noslīdēs no vējstikla.

Kā noņemt ledu no automašīnas stikla ar mazgāšanas līdzekli vai spirtu – 2. metode.

Vējstiklu no ledus var notīrīt arī ar speciālu atkausēšanas līdzekli, kas ir efektīvs pie -25°C. Taču, kā jau iepriekš minējām, nevajadzētu izmantot logu tīrāmās slotiņas, kas pie stikla ir piesalušas. Tāpēc iesakām uzliet atledošanas līdzekli ne tikai mazgātājā, bet arī parastajā smidzinātājā: kamēr automašīna sasilst un stikls atkausējas no iekšpuses, izsmidziniet šķidrumu uz vējstikla no ielas puses.

Ja nav speciāla šķidruma apledojuma noņemšanai – lietojiet spirtu, derēs pat medicīniskais spirts. Tas arī jāuzsmidzina uz vējstikla, tas paātrinās atkausēšanas procesu.

Turpinājumu lasiet nākamajā lapā!

Leave a Comment