Kā tas ir – sadzīvot ar mazuļa diagnozi “augļa alkohola sindroms”?

Dzirdot, ka bērns sirgst no augļa alkohola sindroma, kas ir pirmais, kas nāk prātā? Visdrīzāk tas, ka māte ir alkoholiķe un bērns aug nelabvēlīgā ģimenē. Sievietēm, kuras nudien nav alkoholiķes, bet kuru bērni sirgst no šī sindroma, nākas ar šo stereotipu sadzīvot dienu no dienas.

Augļa alkohola sindroms ir seku kopums, kas atstāts uz jaundzimušo no alkohola lietošanas grūtniecības laikā. Šī sindroma ietekme var būt manāma gan fiziski, gan garīgi un saglabāties visa mūža garumā. Šī ir grūti nosakāma diagnoze, kas sākotnēji var likties līdzīga autismam.

Dažas no garīgajām pazīmēm ir: attīstības problēmas, dusmu lēkmju uzplaiksnījumi, nepatika pret tuvinieku pieskārieniem, u.c. Savukārt, dažas no fiziskajām pazīmēm ir: maza galva attiecībā pret pārējo ķermeni, neesoša iedobīte starp augšlūpu un degunu, īss deguns, kurš augšdaļā ir visai plakans, mazi acu dobumi, plakani vaigi, u.c.

Lasi vēl: Es atbrīvojos no aknes nedēļas laikā!

Pāršķir lapu, ja vēlies uzzināt, kā sievietes sadzīvo ar šo sava bērna diagnozi!


 

Līdzīgi raksti

  • loading...
  • Leave a Reply

    Your email address will not be published. Required fields are marked *

    Pilnvērtīgai lapas darbībai tiek izmantotas sīkdatnes (cookies), kas glabājas uz tavas ierīces. Vairāk par sīkdatnēm

    Kas ir sīkdatnes? Sīkdatne ir neliels teksta fails, ko tīmekļa vietne saglabā jūsu datorā vai mobilajā ierīcē, kad jūs atverat vietni. Tā vietnei palīdz atcerēties jūsu pieteikumvārdu un/vai iestatījumus (piemēram, valodu, fontu izmēru u.c. attēlošanas iestatījumus), ar kādiem esat izvēlējies vietni skatīt, lai katru reizi jums tie nebūtu jānorāda no jauna.

    Close