Kas jūlijā noteikti jādara ar tomātiem – padomi labai ražai. Kā panākt intensīvu augļu rašanos un kvalitatīvu nogatavošanos

Jūlijā daudzos reģionos sāk nogatavoties tomāti, un dārznieki uzskata, ka tagad viss darbs siltumnīcā un tomātu dobēs tiks samazināts līdz ražas novākšanai.

Tomēr tas ir bīstams maldīgs priekšstats, jo pagarināt intensīvu augļošanu nav tik vienkārši.

Tomātu krūmi augļu veidošanai tērē daudz enerģijas un barības vielu. Ja neievērosiet to kopšanas noteikumus, tad jauni tomāti vienkārši nesacietēs, un tie, kas sacietēja pēdējie, nenogatavosies.

Ja vēlaties novākt ražu pirms aukstā laika, veiciet septiņas vienkāršas darbības.

Veidojiet tomātus

Protams, galvenā krūmu veidošanās notiek pavasara beigās un vasaras sākumā, kad īpašnieks nosaka, cik stublāju viņš izaudzēs.

Taču līdz rudenim tomāti audzē sulīgu zaļo masu, īpaši, ja augsnē ir pietiekams slāpekļa daudzums. Tāpēc neaizmirstiet par savlaicīgu lieko lapu un padēlu noņemšanu.

Protams, jūs nevarat atstāt krūmu pilnīgi “pliku”, tas nespēs normāli darboties. Bet viņam vairs nav vajadzīgs tik daudz zaļumu kā sezonas sākumā – auga spēks jāvirza uz augļu nogatavināšanu.

Lasi vēl: Palutiniet sevi ar skaistumu! 7 sievišķīgi triki satriecošam izskatam!

Tāpēc noņemiet visus jaunos dzinumus, atstājot mazus (līdz 1,5 cm) celmus, apakšējās lapas (īpaši tās, kas sākušas dzeltēt) un masīvas lapas, kas atrodas nogatavošanās pudura pamatnē.

Atcerieties, ka jo tuvāk rudens un aukstās naktis, jo lielāka iespējamība saslimt ar vēlo puvi, kas visvieglāk uzbrūk nevēdinātiem stādījumiem.

Mēslojiet tomātus

Jūlija pirmajā pusē tiek veikta trešā (pēdējā) tomātu barošana. Galvenais uzsvars tajā tiek likts uz potenciālo augļu rašanos, nevis uz zaļās masas palielināšanu.

Barības šķīdumā papildus organiskajām vielām ir iekļauti svarīgi mikro- un makroelementi.

Tomātu jūlija mēslojumam vislabāk piemērots šāds sastāvs: 1 litrs deviņvīru spēka, 20 g superfosfāta, 20 g kālija sulfāta, 10 urīnvielas, 10 g kaļķa, 2 g vara sulfāta uz 10 litriem ūdens.

Ar šādu risinājumu krūmus ir vērts laistīt racionāli – augstiem un vīnogulājiem līdzīgiem augiem vajadzēs 2 litrus, īsiem un vidēji lieliem – 1-1,5 litri vienam krūmam.

Turpinājums nākošajā lapā…

Leave a Comment