Logā arvien biežāk iespīd saule un kļūst pavasarīgāks. Kādas saulesbrilles izvēlēties šī gada pavasarī

Saulīte ikdienā mūs priecē arvien biežāk, līdz ar to laikapstākļi kļūst patīkamāki. Drīz pienāks brīdis, kad ziemas silto apģērbu nāksies nomainīt uz ko pavasarīgu. Tieši pavasarī – pie sezonas apģērbu maiņas cilvēki vairāk domā par savu ārējo izskatu un pievērš lielāku uzmanību savam ikdienas ģērbšanās stilam. Lai sekotu līdzi jaunākajām tendencēm briļļu modē, kopā ar “Pasaules Optikas” stilisti un preču sortimenta vadītāju Agitu Krauzi iepazīsimies ar jaunumiem, ko mums nesīs 2019. gada pavasaris.

Brilles: PRADA

Kādas stila iezīmes visspilgtāk būs redzamas saulesbriļļu klāstā šī gada pavasarī?

Pirmkārt, jāatceras, ka saulesbriļļu primārais uzdevums ir nevis būt papildus stila elementam mūsu ikdienā, bet gan aizsargāt mūsu redzi no kaitīgā, saules izstarotā UV starojuma, kas īpaši kaitīgs ir agrā pavasarī. Otrkārt, kāpēc gan aizsardzības funkciju nevarētu apvienot ar efektīvu un aktuālu stila elementu?

Paredzam, ka šajā pavasarī optikas salonos, kopā ar pavasara puķēm, “uzplauks” lielākas un mazākas smalkā stila saulesbrilles, kuru lēcas būs piemērotas košiem saules stariem. Varam gaidīt, ka šī gada pavasarī joprojām aktuālas būs noapaļotas formas, kā arī iecienītās – klasiskās formas saulesbrilles. Aizvien vienas no pieprasītākajām ir brilles ar spoguļ-lēcam – gan zeltaini maigos toņos, gan ar koši zilo spoguļklājumu. Šopavasar pasaulē, un arī pie mums, aktuālas ir elitāras un smalkas, metāla ietvaros veidotas saulesbrilles, kas nenoliedzami pasvītros saulesbriļļu lietotāja mūsdienīgumu.

Brilles: Dolce Gabbana

Vai arī Latvijā iecienītas kļūs lielas, uzkrītošas “Shield” tipa saulesbrilles?

Līdz šim “Shield” tipa saulesbrilles, kuras pie mums dēvē par liektajām jeb sportiskajām saulesbrillēm, iegādājās konkrētiem mērķiem – auto vadīšanai, aktīvajai atpūtai vai sportam. Tomēr, jau no pagājušās sezonas šāda tipa saulesbrilles tiek piedāvātas arī kā ikdienas garderobes spilgts aksesuārs tiem, kuri vēlas izcelties uz citu fona. Sekojot mūsdienu futūristiskajai apavu un apģērbu modes virzībai, var paredzēt, ka “Shield” saulesbrilles vēl tikai iekaros stilīgāko modes entuziastu garderobes. Jāpiebilst, ka šādas saulesbrilles jau ir bijušas topā pirms aptuveni piecpadsmit gadiem, bet nu atdzimušas ar jaunu vērienu. Katra sevi cienoša influencera garderobē noderētu kaut vienas šādas saulesbrilles ne tikai jaunā stila pēc, bet gan tāpēc, ka liektās saulesbrilles ir arī ļoti praktiskas un labi pieguļ sejas formai, spējot aizsargāt acis un sejas ādu no spilgtajiem un kaitīgajiem pavasara saules stariem.

Brilles: PRADA

Arvien biežāk interneta vidē nonāk ziņas par to, ka spilgtas krāsas atkal ir modē – vai tas varētu ietekmēt saulesbriļļu rāmju izvēli?

Tā patiešām arī ir, ar piebildi – ne visas. Šogad pasaules modē īpaši dominē košā, dzīvo koraļļu krāsa. Tā tik tiešām ir efektīva, un no tās nav jābaidās, jo to var viegli kombinēt ar citām krāsām un šobrīd aktuālajiem pasteļtoņiem.

Jāsaprot, ka saulesbriļļu modi tiešā mērā ietekmē jaunākās modes tendences, tāpēc koraļļsārto toni varēsiet sastapt gan lēcu tonējumos un spoguļklājumos, gan pašu saulesbriļļu ietvaru noformējumā. Košākas brilles ieteicams kombinēt un izmantot kā akcentu ar maigajiem toņiem apģērbā, un otrādi – pie košāka apģērba izvēlēties saulesbrilles maigākos toņos.

Brilles: PRADA

Lēcas vairākos toņos – jautri un inovatīvi kombinējot dažādas krāsas un formas. Vai šāda tipa lēcas turpina saglabāt aizsardzības funkciju?

Aizvadītajā rudens un ziemas sezonā pieprasītas bija saulesbrilles ar viegli tonētam, krāsainām lēcām. Esmu pārliecināta, ka arī šī gada pavasarī tās savu aktualitāti nezaudēs. Brilles ar tonētām lecām dažādās krāsās var droši nēsāt arī saulainā laikā, ar nosacījumu, ka tām ir 100% UV staru aizsardzība. Lai pircēji par to būtu pārliecināti, brilles ieteicams iegādāties optikas salonos, kur vajadzības gadījumā uz vietas vienmēr būs konsultants, kurš varēs palīdzēt ar padomu. Spilgtākā saulē šo lēcu gaišums var radīt diskomfortu, tādēļ vēlams iegādāties otras saulesbrilles ar tumšākām lecām, kuras izmantot aktīvākai atpūtai. Tās būs piemērotas saulainām dienām, kad ilgstoši paredzēts uzturēties ārā, piemēram, atvaļinājuma laikā.

Brilles: Giorgio Armani

Ģeometriskas figūras un neierastas formas – trijstūri un sirdis. Vai šāda stila saulesbrilles varētu nēsāt arī tie, kuri pieturas pie pārbaudītām vērtībām?

Šādu neparastu formu saulesbrilles parasti optikas salonos pievilina pircēju skatus, kuri vēlas atšķirties, jo tās izceļas no kopējā klāsta, taču tikai retais tādas patiešām iegādājas. Tomēr nevajag baidīties – lai atsvaidzinātu savu garderobi un stilu, kā arī izceltos, reizēm ir vērts nopirkt ko sev neierastu. Turklāt, šādas saulesbrilles ir visai noturīgas pret saulesbriļļu modes kaprīzēm. Ģeometrisku formu brilles ik pa laikam var izmantot sava tēla atsvaidzināšanai, neskatoties uz to, kas ir aktuāls dotajā momentā. Tās būs lielisks aksesuārs ballītēm.

Brilles: Giorgio Armani

Viss jaunais ir labi aizmirsts vecais! – Šo izteicienu varētu attiecināt arī uz saulesbriļļu jaunākajām tendencēm?

Tā varētu teikt. Šķiet, ka mode attīstās spirālveidīgi, katram jaunam stilam pieķerot klāt kaut ko no pagātnes. Tomēr piekritīšu, ka katra jauna vēsma tomēr atšķiras no iepriekšējo gadu variācijām. Salīdzinot dažādas brilles, var diezgan viegli pateikt to, no kāda gadu desmita tās attīstījušās. Tomēr tās nav iepriekšējo briļļu kopijas – katras jaunradītās saulesbrilles, kuras iekaro modes virsotnes, ir kaut kas neatkārtojams.

Brilles: Versace

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Leave a Comment