Piparmētras, magones, pīlādži – maģiskais augu spēks, kam ticēja mūsu senči: aizsargā ģimeni, laulību, mazus bērnus, palīdz tikt pie bagātības

Foto – Pixabay

23. jūnijā tiek atzīmēti vieni no gada skaistākajiem svētkiem – Līgo. Taču izsenis šajā datumā dažādas tautas svin tā saucamos “zaļos svētkus”. Vairāki ticējumi vēstī, ka šajos svētkos mājās ir jābūt kādam īpašam pušķim.

Vēsturiski šajā dienā mājas tika rotātas ar tādiem pušķiem, kuriem piemīt gan aizsargājošas, gan dziedinošas īpašības.

Tradicionāli mājas vārtus un durvis rotāja ar kļavu, bērzu, vītolu un liepu zariem. Vienlaikus virs durvīm piekarināja kadiķu zariņus, lai pasargātu sevi un savu ģimeni no tumšajiem spēkiem, bet uz grīdas izkaisīja niedru kātiņus.

Bet pīlādžus un pētersīļus lika, lai pasargātu savu ģimeni un mājokli no ļaunas acs, skauģiem un nelabvēļiem.

Foto – Pexels

Lai pasargātu sevi no skauģiem, kabatā arī nēsāja pīlādža ogas. Uzskatīja, ka šis sekmē arī iegūt labu darbu, bet, ja uz darba interviju dosieties līdzi paņemot nogriezta zariņa gabaliņu kabatā, tiksiet pie daudz labāka amata un algas, nekā cerējāt.

Izpildi testu!

Pārbaudi savas zināšanas par Latvijas filmām!

Portāls Zeltene grib pārbaudīt tavas zināšanas par Latvijas filmām! Aizpildi šo ātro testu un uzzini, cik labi orientējies Latvijas kino! Tavā rīcībā būs tikai 30 sekundes!

1 / 3

No kuras latviešu filmas ir šis kadrs?

2 / 3

No kuras latviešu filmas ir šis kadrs?

3 / 3

Vai vari pateikt no kuras latviešu filmas ir šis kadrs?

Your score is

The average score is 52%

0%

Piparmētru pušķis piesaista veiksmi un dāvā panākumus. Ielieciet piparmētru lapiņas arī savā makā un tur, kur glabājas vērtīgas lietas.

Foto – Pexels

Sīpolu un ķiploku virtenes šajā dienā bija jākarina tāpēc, lai atbrīvotos no negācijām mājās – tādas virtenes jānovieto dažādās telpās. Gan ķiploki, gan sīpoli arī kalpo tam, lai no mājas un tālāk no ģimenes padzītu dažādas kaites.

Lai aizbiedētu ļaunumu no savas ģimenes uz mūžiem, ap māju iestādiet magones. Saskaņā ar seniem ticējumiem, raganas nevar iekļūt mājā, ja pie tās ir magones.

Foto – Pexels

Lasi vēl: Kuras lapas tomātiem nekad nedrīkst apgriezt: ja to izdarīsiet, ražu nesagaidīsiet nekad!

Bet, ja vēlaties pasargāt māju un ģimeni no tādiem cilvēkiem, kam nav patiesi nodomi, un, iespējams, tie ir ļauni, virs durvīm piekariniet saišķi ar dillēm. Dilles var ielikt arī bērna šūpulī un ratiņos – tās aizsargās mazuli.

Bet ozols tiek uzskatīts par spēka un enerģijas avotu. Tāpēc noteikti nēsājiet līdzi ozola zariņu vai ozolzīles – jūs vienmēr būsiet stiprs un enerģijas pilns.

Leave a Comment