Tuvojas liels karstuma vilnis: Kā pareizi laistīt tomātus karstā laikā, lai nesabojājiet ražu

Var teikt, ka no visām svarīgākajām darbībām dārzeņu dārzā vasarā galvenā ir stādījumu laistīšana. Pievērst uzmanību šim jautājumam vajadzētu pastiprināt daudz, jo nepareiza laistīšana nav daudz labāka par tās trūkumu.

Pastāstīsim, kā pareizi laistīt tomātus karstā laikā.

Tomāti ir vieni no kultūraugiem, kuriem nepieciešama rūpīga un regulāra laistīšana, vēl jo vairāk karstā laikā.

Tikai tas nenozīmē, ka uz dobes jālej ūdens ar spaiņiem vai no šļūtenes. Vispiemērotākais un pret augiem saudzīgākais veids ir laistīt tomātus no lejkannas.

Kā pareizi laistīt tomātus

Pirmkārt, ir ļoti svarīgi atcerēties, ka karstā vasarā tomātus laista ar intervālu reizi divās dienās. Nav nepieciešams to darīt katru dienu, jo, ja pareizi veiksiet tomātu laistīšanu, jums tas nebūs jādara atkārtoti.

Ūdens patēriņš var sasniegt ½ spaiņa uz vienu krūmu, taču viss ir atkarīgs no gaisa temperatūras un augsnes stāvokļa. Ja temperatūra ir virs 30 grādiem C vai arī, ja zeme ir ļoti izkaltusi un izdegusi, tad ir nepieciešams instruēt jaunos darbiniekus.

Ja prombūtnes laikā dārzeņu dārzā dobe ir pāržuvusi, tad tomātus laista biežāk, bet vienā reizē izlej ne vairāk kā vienu litru ūdens uz krūmu.

Ar katru jaunu procedūru, ko veic pēc mitruma uzsūkšanās, ūdens daudzumu uz krūmu palielina par aptuveni 250-300 ml.

Šī metode ļauj pilnībā aplaistīt tomātus un piesātināt augsni ar mitrumu.

Savukārt, izlejot visu ūdens daudzumu uzreiz, tas var ātri iesūkties augsnē un augiem nepalīdzēs. Turklāt, ja vēl veiksiet laistīšanu dienas vidū, jeb saules aktivitātes laikā, tad ūdens, kuru izmantojāt laistīšanai, ļoti ātri augsne izžūs, reizēm pat ūdenim nenokļūstot līdz auga saknēm. Līdz ar to šāda veida laistīšana dienas laikā ir teju bezjēdzīga.

Pareizi laistot tomātus karstās vasaras dienās, jūs paši būsiet pārsteigti par neticami lielo un iespaidīgo tomātu ražu.

Leave a Comment