Vai zinājāt, ka tveice ir ļoti bīstama arī kaķiem? 5 veidi, kā palīdzēt mājdzīvniekam pārdzīvot lielo karstumu

Foto – Unsplash

Šajās dienās, kā arī nākošnedēļ, sola lielu tveici, kas nozīmē, ka tai ir pakļauti ne tikai cilvēki, bet arī mūsu mīļie mājdzīvnieki.

Lai gan suņiem patīk peldēties, ar kaķiem ir daudz sarežģītāk. Tāpēc eksperti ir atklājuši veidus, kā palīdzēt murrātājiem šīs dienas pārdzīvot un kā viņus pasargāt no karstuma.

1. Ne bļodiņa, bet strūklaka

Daudzi kaķi ne īpaši mīl dzert, bet, kā zināms, tas ir ļoti nepieciešams šādās karstās dienās. Taču daudzi saimnieki noteikti arī pamanījuši, ka kaķi daudz labprātāk dzer no tekoša, piloša krāna. Zooveikalos iespējams iegādāties tādus trauciņus, kuros ir nevis stāvošs ūdens, bet tas ir kā strūklaka – no tādas kaķis, visticamāk, padzersies daudz regulārāk, nekā no vienkāršas ūdens bļodiņas.

2. Iegādājieties atvēsinošu paklājiņu

Lai jūsu kaķim arī gulēšanas laikā būtu iespēja atvēsināties, zooveikalos var iegādāties speciālus vēsuma paklājiņus. Tomēr, ja tādu esat iegādājies, uzmanīgi jāskatās, lai murrātājs tos nesaplēš ar saviem asajiem nagiem, jo šie paklājiņi satur speciālu ķīmisku šķidrumu, kas nodrošina vēsumu.

Foto – Unsplash

3. Nomainiet sauso barību pret mitro

Mitrā barība satur par 66% vairāk ūdens, nekā sausā barība, tāpēc karstajā laikā būtu daudz labāk, ja jūs savu mīluli barotu tikai ar šādu barību.

Lasi vēl: Kaķi mājā: veiksme vai lāsts

4. Samitriniet kaķa ķepiņas ar ūdeni

Karstās dienās kaķi dažkārt “slēpjas” vannā. Starp citu, kaķa ķepiņas ir vienīgā vieta, caur ko šie dzīvnieki svīst (tāpat kā suņi). Tāpēc ieteicams tās samitrināt ar vēsu ūdeni, tādējādi tas palīdzēs dzīvniekam atvēsināties.

5. Kaķis vannā?

Foto – Unsplash

Lai gan parasti kaķi nemīl ūdeni, ir daži izņēmumi, kad kaķiem patīk vannošanās. Ja jums ir tieši tāds mīlulis, nebaidieties viņu likt vēsā (ne aukstā!) ūdenī – tādā, kas ir līdzīgs istabas temperatūrai. Tomēr nekādā gadījumā nevajadzētu kaķi mēģināt vannot, ja tas viņam izraisa vēl papildus stresu.

Lasi vēl: Tautas metodes, kas palīdzēs pasargāt kaķi no blusām

Kā konstatēt, ka kaķis ir pārkarsis?

Ja nu tomēr noticis tā, ka jūsu mīlulis ir pārkarsis, kādas ir pazīmes, kā to atpazīt? Sākotnēji dzīvnieks var atteikties ēst, viņš pat var slēpties, viņam var būt smaga, paātrināta elpošana, viņam var būt elpas trūkums un atvērta mute – šis liecina, ka kaķim ir ļoti, ļoti, ļoti karsti. Vēl par pārkaršanu liecina: karstas ausis, spilgti sarkana mēle, tumši sārtas vai pretēji – ļoti blāvas smaganas, vājums, trauksmaina uzvedība. Šādos gadījumos nepieciešams uzreiz vērsties pēc palīdzības pie speciālista!

Leave a Comment