10 iemesli kāpēc vajag ēst veselīgi

Food

Vai jūs mēģināt zaudēt lieko svaru, vai vienkārši dzīvot veselīgāku dzīvi, ēdot veselīgi jums tiek sniegtas dažādas priekšrocības. Nav svarīgi, kas motivē jūs…

Šeit ir top 10 iemesli, kāpēc jums vajadzētu atteikties no vismaz dažām neveselīgām lietām (solīti pa solītim). Škirti lapas uz priekšu, lai iepazītos ar iemesliem:

 

  1. Jūs būsiet daudz produktīvāks:

Tāpat kā jūsu auto, arī jūsu smadzenēm ir vajadzīga kvalitātīva degviela, lai darboties efektīvi. Pētījumi atklāj, ka ēdot neveselīgu pārtiku, jums par 66 procentu paaugstināts risks saskarties ar produktivitātes zudumu.

 

 

  1. Jūs būsiet laimīgāki:

Visam ko mēs ēdam, tam ir ietekme uz mūsu smadzenēm. Vai jūs zināt, ka banāni satur 10 miligramus dopamīna, kas galvenais noskaņojums pastiprinātājs smadzenēs?

 

  1. Jums būs mazāk stresa:

Daži pārtikas produkti spējīgi mūsu organismā samazināt kortizola līmeni, jeb stresa hormonus. Pētījumi ir atklājuši, ka pārtikas produkti, kas satur C vitamīnu, omega-3 taukskābes un magniju, spēj samazināt kortizola līmeni. Kad ķermenis ir hroniska  stresa ietekmē, tas vajag olbaltumvielas, lai sagatavotos cīņai. Proteīnu bagāts uzturs, arī zivis un piena produkti, var palīdzēt papildināt olbaltumvielu rezerves un ierobežot kortizola līmeni.

 

  1. Jūs kontrolēsiet savu svaru:

Vienkāršas veselīgas izvēles, piemēram, aizvietojot limonādi ar ūdeni, izvēloties burkānus nevis čipsus, un pasūtot salāti kā garnīru, nevis kartupeļus frī,  ne tikai palīdzēs jums zaudēt svaru, tas arī var palīdzēt jums ietaupīt naudu. Vidusmēra mājsaimniecība tērē aptuveni 300 eiro gadā par bezalkoholiskajiem dzērieniem, ko var viegli varēt ar ko daudz veselīgāku  ūdeni.

 

  1. Jūs ēdīsiet mazāk:

Kad runa ir par veselīgu ēšanu, kvalitāte aizstāj daudzumu. Svaigi pārtikas produkti satur krietni mazāk zemu uzturvielu satura pildvielas, kuras ķermenis ātri sadedzina. Līdz ar to jums pietiks ar krietni mazāku daudzumu pārtikas, ko tas būs daudz pilnvērtīgāks. Ja jūs pērkat un ēdat mazāk pārtikas, tad jums būs vairāk naudas kabatā.

 

  1. Jūs mazāk novecosiet

Kāpēc maksāt par dārgām un sāpīgām botoksa procedūrām, ja jūs varat uzlabot savu ādu, izmantojot veselīgu uzturu? Augļi un dārzeņi ar augstu antioksidantu līmeni var palīdzēt aizsargāt jūsu ādu. Arī svaigām ogām un lasim ir omega-3 taukskābju antioksidantu līmenis, kas palīdzēt gan uzlabot veselību, gan palēninās priekšlaicīgu novecošanu.

 

 

  1. Jūs būsiet veselīgāki:

Neveselīgs uzturs – īpaši ilgtermiņā – var būt riska faktors hroniskām slimībām, piemēram, vēzim, diabētam, aptaukošanās un sirds slimībām. Aprēķini liecina, vismaz 30% no vēža slimību gadījumiem ir saistīti ar sliktu uzturu.

 

  1. Jūs dzīvosiet ilgāk:

Veselīgs uzturs var palīdzēt jums izvairīties no slimībām, kas var pazemināt jūsu dzīves ilgumu. Pētnieki norāda, veģetārieši vai vēl labāk – zema gaļas satura ēdienreižu piekopēji – var nodzīvot krietni ilgāku mūžu. Un vēl viens pētījums norāda, ka rieksti ir līdzeklis, lai samazinātu savu risku uz agrīnu nāvi.

 

  1. Jūs ietaupīsiet naudu:

Daudzi no ieguvumiem no veselīgas ēšanas veicina potenciālo ietaupījumu. Ja jums izodies dzīvot veseliem, jums būs mazāki medicīnas izdevumi. Tāpat, ēdot mazāk, bet veselīgāk, jums mazāk naudas jāizdod par pārtiku. Protams, veselīga pārtika mēdz būt dārgāka, tomēr to atsvērs patērētais daudzums un ilgtermiņa ietaupījumi.

Leave a Comment