Gurķu stādu piebarošana sākotnējā stadijā lieliskai ražai: vispirms pēc izdīgšanas un pirms stādīšanas zemē

 

Gurķis daudziem ir iecienīts dārzenis. Nav iespējams iedomāties mūsu virtuvi bez svaigu gurķu salātiem vai marinēta gurķa ar kartupeļiem. Tāpēc mūsu valstī kultūru audzē visur – aizsargājamā zemē, siltumnīcās un uz mājas palodzēm. Tomēr ne visiem reģioniem ir paveicies ar siltumu un mitrumu. Stādu izmantošana palīdzēs. Viņai ir nepieciešams kvalitatīvs uzturs. Mēs jums pateiksim, kā barot gurķu stādus. 

Pateicoties stādīšanas metodei, jūs varat iegūt pilnvērtīgus augļus gandrīz jebkurā reģionā. Kultūra ir diezgan nepretencioza, lai gan tas prasīs kādu darbu. Pat ja tiek ievēroti visi ieteikumi, pastāv iespēja, ka stādi atpaliks augšanā un attīstībā. Iemesls kultivēšanas sākumposmā var būt nepietiekami barojošas augsnes izmantošana, kas nedod stādiem enerģiju un spēku. Viņiem ir nepieciešams papildu uzturs.

Augs jums signalizēs par savu “labsajūtu”. Šādas pazīmes norāda uz uztura trūkumu:

  • Lapu un stublāju augšana palēninās līdz pilnīgai apstājai.
  • Lapu spilgti zaļā krāsa kļūst ievērojami bālāka vai iegūst zilganu nokrāsu, un parādās dzeltenīga apmale vai plankumi.
  • Lapu malas izliekas uz augšu.

Gurķu stādu mēslošanas metodes

Ir divi mēslošanas veidi, kad gurķus sēj stādiem:

  1. Lapojums. Mēslojumu uzklāj, virszemes masu apsmidzinot ar šķidriem maisījumiem no smidzināšanas pudeles vai mazā dārza smidzinātāja. To veic agri no rīta vai vēlu vakarā, kamēr saule nav pārāk karsta (nav apdegumu riska). Lapu barošana ir visefektīvākā  aukstā laikā un mākoņainā laikā, kad sakņu sistēma ir neaktīva un nespēj uzņemt barības vielas.
  2. Sakne. Šķidra mēslojuma uzklāšana augsnē pie stumbra nodrošina ātru barības piekļuvi sakņu sistēmai. Un pēc tam uz rūpnīcu. Veikt saulrietā vai mākoņainā dienā, lai izvairītos no barības vielu šķidruma paātrinātas iztvaikošanas. Pirms šādas mēslošanas vajadzētu bagātīgi laistīt augsni. Nelejiet mēslojumu pār lapām, lai nekaitētu jauniem augiem. Ja tas notiek, nekavējoties uzlejiet virsū tīru ūdeni.

Lasi arī: Kāpēc pieredzējuši šefpavāri zupā liek ledus gabaliņus: daudzi par to nezina – noderīgs triks

Mēslošana tiek regulēta atbilstoši stādu attīstības laikam.

Atsauce

Vājinātos augus baro biežāk – aptuveni ik pēc divām nedēļām, sākot no parādīšanās. Tomēr, ja deva tiek aprēķināta nepareizi, pastāv liela barības vielu pārpalikuma varbūtība. Tas noved pie stādu, īpaši novājinātu, Nā*es. Tāpēc jums rūpīgi jāpieiet procesam.

Kad un kā barot gurķu stādus mājās

Pat labi apaugļotas augsnes klātbūtnē jauni gurķi ir jābaro pirms stādīšanas pastāvīgā vietā. Barošanas reizēm nedrīkst būt vairāk kā trīs.

Turpinājums nākošajā lapā…

Leave a Comment