Intervija ar speciālisti! Stradiņa slimnīcas infektoloģe atzīst: “Vīruss nekur nepazudīs!”

Foto no personīgā arhīva

P. Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas infektoloģe Aija Vilde ir daļa no komandas, kas palīdz slimnīcai sagatavoties Covid-19 pandēmijai. Laikraksts Latvija avīze un portāls la.lv intervijā ar speciālisti noskaidro daudzas interesantas un būtiskas lietas par aktuālo Covid-19 kontekstā un iezīmē nākotnes perspektīvas. 

Publicējam  daļu no intervijas, bet linku uz pilno rakstu atradīsiet šī materiāla beigās!

A. Vildei bija iespēja piedalīties RSU Medicīnas izglītības tehnoloģiju centra īstenotajās simulācijas izspēlēs Covid-19 pacienta atpazīšanai Latvijas slimnīcās, sniedzot rekomendācijas par individuālo aizsarglīdzekļu lietošanu.

Reģionālajās un lielākajās Rīgas slimnīcās ir sagatavots daudz gultu Covid-19 slimnieku uzņemšanai. Vai tā prognoze nav par skarbu?

A. Vilde: Sekojot līdzi tam, kas notiek citās valstīs, kā pieaug Covid-19 pacientu skaits, tā pilnīgi noteikti nav pārspīlēta reakcija. Droši vien gultu vajadzēs vēl vairāk. Reālo situāciju mēs redzēsim tikai pēc pāris nedēļām. Runāju ar kolēģiem Itālijā, Francijā, Šveicē – tur gultas aizpildās zibenīgi.

 

Redzot tukšās galvaspilsētas ielas, šķiet, ka mēs esam diezgan disciplinēti, un rodas sajūta, ka pie mums jau nebūs kā citur. Turklāt epidemiologi ziņo, ka mūsu valstī tikpat kā nav smagu slimnieku, un šķiet, ka tas slimības vilnis nenāks virsū Latvijai tikpat skarbi kā citām valstīm? Vai pēc jūsu sacītā iznāk, ka šī sajūta ir mānīga?

Mums jau vēl nav daudz saslimšanas gadījumu. Pieaugot slimnieku skaitam, palielināsies to cilvēku skaits, kuri nonāks slimnīcās. Caurmērā 15–20% saslimušo cilvēku Covid-19 norit smagāk un ir nepieciešama ārstēšana slimnīcā, līdz pat 5% – intensīvās terapijas nodaļā.

 

Šķir otru lapu, lai lasītu tālāk

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Pievienot komentāru