Kad vajag pacienāt mājas gariņu ar pienu, lai viņš tevi mīl un lietas mājā pārstātu pazust

Ziema ir piepildīta ne tikai ar Jaungada brīvdienām. Mēs nedrīkstam aizmirst par tiem radījumiem, kas dzīvo mums blakus. Lai gan mēs viņus neredzam, mēs vienmēr jūtam viņu klātbūtni. Senās tautas ļoti cienīja mājas radības. Un starp viņu brīvdienu dažādību bija īpaša diena – mājas gariņa pacienāšanas diena. Kas viņi ir un ar ko viņiem vajadzētu izturēties?

Mājas gariņš ir sena mītiska būtne, kas mīt katrā mājā. Mūsu senči pret šo mājas iemītnieku izturējās ar lielu cieņu. Tas, vai mājā valdīs harmonija un tās iemītnieku Vese***a, bija atkarīgs no viņa garastāvokļa. Ja mājā sāka pazust lietas, priekšmeti nokrita paši, tas nozīmēja, ka mājas gariņš bija ar kaut ko neapmierināts. Sliktāk ir tad, ja mājas gariņš naktī sāka žņaugt savus saimniekus vai ģimenē pienākusi šausmīga Sli**ba.

Mājas gariņa pacienāšanas diena

Toreiz viņi izdomāja īpašas dienas gadā, kad mājas gariņam tika rīkotas brīvdienas. Tikai dažas šādas dienas mūs sasniegušas. Nemitīgās kalendāru maiņas dēļ daudzi datumi tika sajaukti, taču vairākus izdevās atjaunot. Un viens no šiem tuvākajiem datumiem būs 28. janvāris. Pēc visām Jaungada brīvdienām un jautrībām ir pienācis laiks padomāt par to, kāda mājās valda atmosfēra. Šajā dienā mājas gariņam vienmēr tika dota bļoda ar pienu un cienasts piparkūku vai cepumu veidā. Mājas gariņš ir ļoti liels saldummīlis un piena cienītājs.

Lasi arī: Retrograda planētas 2024. gadā: dažas no tām spēcīgi izmainīs jūsu dzīvi!

Lasi arī: Jaungada ēdienkarte 2024: 3 ēdieni uz svētku galda veiksmei un labklājībai

24. novembris tiek uzskatīts par vēl vienu dienu mājas gariņa pacienāšanai ar pienu. Šajā gadalaikā ir īpaši auksts, un mājas gariņš galu galā ir atbildīgs par mājām. Senos laikos tā galvenā dzīvotne bija plīts, aiz kuras tas slēpās dienas laikā. Bet naktī viņš iznāca no savas slēptuves un staigāja pa māju kā īsts saimnieks. Mājsaimnieces vienmēr pie plīts novietoja bļodu ar pienu, lai mājas gariņš varētu redzēt kārumu.

Turpinājums nākošajā lapā…

Leave a Comment