Pieaug tendence veidot bezskaidras naudas uzkrājumus

Latvijas iedzīvotāju vidū tendence veidot bezskaidras naudas uzkrājumu bankā arvien pieaug, atzīst PNB Banka finanšu eksperti. Vairumā gadījumu krājēji Latvijā izvēlas veidot īstermiņa bezskaidras naudas uzkrājumus, noguldot naudu krājkontā vai turot to savā algas kontā, taču arvien lielāka daļa izvēlas ieguldīt īstermiņa depozītos.

“Depozīts ir lielisks noguldījuma veids, kas ļauj veidot uzkrājumu un eventuāli nes arī peļņu. Tendence rāda, ka klienti izvēlas noguldīt finanšu līdzekļus uz 18 mēnešiem, pretstatā iepriekšējam gadam, kad lielāka priekšroka tika dota 12 mēnešu termiņam. Viens no aspektiem par labu šādai izvēlei ir lielāka procentu likme, taču tas apliecina arī to, ka attieksme pret ilgtermiņa uzkrājumiem kļuvusi pozitīvāka. Savukārt kopējā noguldījumu apjoma pieaugums liecina, ka iedzīvotājiem ir parādījušies brīvi naudas līdzekļi, kurus viņi ir gatavi uzkrāt dažādām vajadzībām,” stāsta Anna Vjaksa, PNB Bankas privātpersonu apkalpošanas pārvaldes vadītāja.

Depozīts ir arī lielisks instruments noguldītājiem, kuriem noteikta naudas summa būs nepieciešana nākotnē, un ir svarīgi droši ieguldīt šo naudu, saņemot par to procentus. Uzkrājumi garantē lielāku finansiālo drošību kā šobrīd, tā vecumdienās, kā arī sniedz iespēju plānot un veikt lielākus pirkumus. Ģimenes, kurās aug skolas vecuma bērni, mēdz veikt uzkrājumus arī atvašu turpmākajai izglītībai. Tāpat depozīti tiek izmantoti pirmās iemaksas veikšanai, iegādājoties nekustamo īpašumu.

“Termiņdepozīta likme tiek noteikta darījuma noslēgšanas brīdī un noguldītājs var plānot savas naudas plūsmu, kā arī baudīt sirdsmieru, jo noguldījuma ienesīgums nav atkarīgs no finanšu tirgu negatīvām tendencēm,” skaidro PNB Bankas Resursu pārvaldīšanas nodaļas vadītājs Andrejs Maisjuks. Viņš piebilst, ka depozītus izvēlas noguldītāji, kas novērtē stabilitāti un prognozējamību, turklāt bankas ir elastīgas un var piedāvāt termiņdepozītus ar dažādiem termiņiem.

Š.g. 9. novembrī Norvik Bankas grupa mainīja nosaukumu uz PNB Banka. Banka turpinās nodrošināt visus līdzšinējos pakalpojumus, arī ikdienas saskarsme ar banku turpināsies kā ierasts plašajā filiāļu tīklā visā Latvijā.

PNB Banka ir vietējā banka ar 26 gadu pieredzi, un tā ir viena no desmit lielākajām bankām Latvijā pēc aktīvu apjoma. Banka lepojas ar teju 600 darbiniekiem un aptuveni 100 tūkstošiem klientu, īpašu uzmanību veltot senioriem, kuri veido aptuveni divas trešdaļas no klientu skaita.

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Pievienot komentāru