Tas nav saistīts ar vainas apziņu: psihologs stāsta, ko nozīmē vārds “atvaino”

Tas nav saistīts ar vainas apziņu: psihologs stāsta, ko nozīmē vārds “atvaino”.

Kad cilvēks ir izdarījis kaut ko nepareizu, viņš lūdz piedošanu. Tomēr ne visi zina šī vārda nozīmi un pat neapzinās, ka tai jābūt cilvēka iekšējam stāvoklim.

Ko nozīmē vārds atvainošanās

Eksperte saka, ka, pirmkārt, tas ir stāvoklis. Iekšējais mūsu emocionālais stāvoklis, pieņemšana. Pieņemšana, ka otram cilvēkam var sāpēt mūsu vārdi, rīcība, darbi.

Tāpēc tas nenozīmē, ka jūs esat nodarījis sāpes. Jūs varat būt nevainīgi, bet otrai personai var būt sāpīgi, neērti, un viņi var justies aizvainoti.

Vārds “atvainojos” nenozīmē pazemošanos un vainas apziņu. Tas ir par otra cilvēka emociju pieņemšanu.

Psihologs sniedza piemēru, kā pareizi atvainoties: “Atvainojos, ka, iespējams, esmu tevi ievainojis”, “Atvainojos, ka nepamanīju tavas robežas”. Tomēr, ja cilvēkam ir grūti nonākt līdz šādam stāvoklim, ir vērts doties pie speciālista, kur noteikti var gūt pieredzi šajā citu emociju iekšējā pieņemšanā.

Kāpēc daži cilvēki atvainojas pilnīgi par visu

Parasti atvainošanās rodas, apzinoties un pārdomājot, ka mūsu vārdi vai rīcība ir kādu aizskārusi. Tomēr, kad mēs atrodamies zem spiediena, mēs pārtraucam šo introspekcijas ķēdi.

Tas bieži notiek, kad vecāki piespiež savus bērnus atvainoties. Tāpēc cilvēks nespēj izveidot domāšanas procesu, lūdz piedošanu mehāniski un nepiešķir tai jēgu.

Cilvēks var atvainoties par katru savu rīcību arī paaugstinātas trauksmes dēļ. Tā rodas no tā, ka cilvēks neapzinās un nesaprot, kas notiek. Šajā gadījumā cilvēki neizprot savu stāvokli, emocijas, tāpēc nespēj tām pretoties un cenšas apslāpēt piedošanu.

Lasi vēlJa darīsiet šo, virtuves kodes jūs vairs nekad netraucēs un aizlidos prom uz visiem laikiem

Kā pareizi lūgt piedošanu

Ir svarīgi dot cilvēkam signālu, ka jūs jau esat gatavs pārrunāt problēmu un atvainoties, bet tajā pašā laikā jums nevajadzētu prasīt, lai jūs uzklausa tieši tagad. Pastāstiet arī, kas jūs pamudināja, kādi bija jūsu apstākļi. Taču ir svarīgi neattaisnoties un nenovelt vainu uz šiem apstākļiem.

Dažreiz tas prasa pūles, jo jums ir godīgi jāatzīst, ka ir atkarības un traumas, pār kurām esat zaudējis kontroli. Bet, ja jūs esat godīgs, jūs dodat iespēju citiem būt godīgiem ar jums.

Ir svarīgi saprast, kas izraisīja konfliktu, lai nākotnē nepieļautu šādu kļūdu. Tomēr, ja jūs nevēlaties mainīt savu uzvedību, tad konflikts netiks atrisināts, tas tikai aizkavēsies.

 

Leave a Comment