Vecmāmiņas paņēmiens, kā iebiedēt laputis, lai tās uzreiz pamestu dārzu

Cīņa ar laputīm dārzā ir izaicinājums. Maz ticams, ka nepieredzējušam dārzniekam izdosies tikt galā bez noderīgiem padomiem.

Šodien mēs jums pastāstīsim par tautas metodēm, kas palīdzēs atbrīvoties no kaitīgā kaitēkļa reizi par visām reizēm!

Cīņa ar laputīm

Laputis augiem nodara milzīgu kaitējumu. Pirmkārt, tās vairojas neprātīgā ātrumā. Otrkārt, kukaiņi ne tikai barojas ar augu audiem. Tās var deformēt gan lapas, gan zarus. Zaudē arī veselus ziedu stublājus un pumpurus, olnīcas un augļus.

Tā kā kaitēklis izdala īpašu vielu, uz augiem var parādīties sēnīte. Turklāt tas bieži izraisa dažādas augu kaites.

Kā cīnīties ar laputīm

Lai atbrīvotos no laputīm un uzlabotu nākamās ražas kvalitāti, izmantojiet sodu. Parasti sodas šķīdumu gatavo, pievienojot vēl citas sastāvdaļas. Piemēram, veļas ziepes, jodu, ķiplokus vai augu eļļu. Mēs iesakām izvēlēties pirmo variantu.

Jums būs nepieciešams 300 g ziepju, 100 g sodas un 10 litri ūdens. Vispirms sarīvējiet ziepes uz rupjas rīves un samaisiet tās ar 1 litru silta ūdens. Pēc tam maisījumam pievienojiet sodu un visu labi samaisiet. Pēc tam šķīdumu sajauciet ar atlikušajiem 9 litriem ūdens. Apsmidziniet augus ar šo maisījumu reizi nedēļā. Vislabāk to darīt agri no rīta vai vēlu vakarā.

Lasi vēl: Kā iemācīties pārvaldīt savu enerģiju: noderīgi padomi no igauņu ekstrasensa Merilinas Kerro

Svarīgi: sagatavotais šķīdums jāizlieto nekavējoties. Tāpēc sagatavošanas laikā pievērsiet uzmanību apstrādājamo augu skaitam. Sastāvdaļu skaitu var droši dalīt ar divi, tādējādi samazinot līdzekļa devu.

Ja šī iespēja jums nav ļoti praktiska, saglabājiet līdzekļa recepti, kuru var uzglabāt. Jums būs nepieciešams 1 kg aso piparu pākstis. Ielieciet dārzeņus emaljētā traukā, ielejiet 10 litrus ūdens un vāriet maisījumu 1 stundu. Tad ļaujiet novārījumam 48 stundas ievilkties. Pēc divām dienām novārījumu izkāš un pārlej porcijās burkās, tās aiztaisa ar vāciņiem. Lietojiet līdzekli apsmidzināšanai.

Turpinājumu lasiet nākamajā lapā!

Leave a Comment