7 nemanāmi faktori, kas pakāpeniski atņem mums enerģiju

Dažkārt gadās, ka cilvēks nesaprot, kāpēc konkrētajā brīdī jūtas pilnīgi noguris un apātisks, taču arī tam ir iemesli.

Kas mums atņem vitalitāti

Patiesībā enerģijas trūkumu var izraisīt ļoti vienkārši iemesli: liela darba slodze darbā, stress, kaites. Tomēr bieži ir situācijas, kad ir noguruma sajūta un enerģijas trūkums, bet tam nav acīmredzamu iemeslu. Šādos periodos vajadzētu rūpīgāk uzraudzīt savu psiholoģisko stāvokli.

Kādi ir 7 faktori, kas atņem dzīvības enerģiju?

Pirmais faktors ir toksiska paškritika. Kritika būtiski iedragā mūsu ticību sev un mazina pārliecību par savām spējām. Tieši kritika neļauj mums dzīvot pilnvērtīgu dzīvi, veselīgi sevi novērtēt un izraisa augstu trauksmes līmeni. Kad kritizējat sevi – nošķiriet kritiku par rīcību un personības kritiku. Izturieties pret sevi ar empātiju un iemācieties pieņemt savas pozitīvās īpašības un veiksmīgas darbības.

Otrais faktors ir sevis salīdzināšana ar citiem. Šis ieradums mums visiem veidojas jau no bērnības, kad vecāki pamatotu iemeslu dēļ salīdzina mūs ar “labākiem” bērniem. Taču problēma ir tā, ka pieauguši mēs paši sākam darīt to pašu. Taču šis salīdzinājums izraisa zemu pašvērtējumu un stresu, kas negatīvi ietekmē mūsu pašsajūtu. Iemācieties salīdzināt sevi tikai ar sevi pagātnē un koncentrēties uz mazām veiksmīgām darbībām.

Lasi vēl: Gada pēdējais Jaunais mēness: kad iestāsies, un ko tas mums atnesīs

Trešais faktors ir domāšana par pagātni. Īpaši tas attiecas uz pagātnes kļūdu analizēšanu un fantazēšanu par to, kā tā vai cita situācija būtu varējusi izvērsties. Tādējādi cilvēks vienkārši iznīcina sevi no iekšienes. Ja ir kaut kas, kas traucē dzīvot realitātē, – mēģiniet sev piedot un ar speciālistu palīdzību risiniet problēmas.

Turpinājumu lasiet nākamajā lapā!

Leave a Comment