Kam vajadzētu pievērst uzmanību, ja suns pārmērīgi gaudo

Kāpēc suns gaudo? Šis jautājums neviļus rodas, kad dzirdama suņa kaušana. Ja vienreiz atskan gaudošana, cilvēki tam nepievērš uzmanību un drīz vien aizmirst par nepatīkamo atgadījumu.

Bet ir periodi, kad suņi regulāri gaudo. Tas parasti notiek ziemā un naktī. Tiklīdz kāds tēviņš atdod savu balsi, viņa “dziesmu” uztver nākamais tēviņš. Šausminošais zvans var turpināties līdz rītam. Dzīvnieku radītā draudīgā skaņa izraisa kairinājumu un paaugstinātu trauksmi cilvēkos. Uz viņu fona dvēselē rodas slikta sajūta.

Kāpēc suns gaudo?

Suņa gaudošana liek mums justies neomulīgi. Šīs reakcijas iemesls ir pagātnē. Lai izdzīvotu, mūsu senčiem bija jāuzmanās no plēsējiem un jāturas no tiem tālāk. Zvēra gaudošana brīdināja viņus par tuvojošām briesmām. Tā kā cilvēks nezina, kāpēc suns gaudo, arī tagad viņam zemapziņā gribas paslēpties.

Lasi arī: Labākie kārumi Ziemassvētku galdam, lai vēlmes piepildās šajā maģiskajā laikā!

Lasi arī: Jaungada ēdienkarte 2024: 3 ēdieni uz svētku galda veiksmei un labklājībai

Cilvēki jau sen ir vēlējušies noskaidrot, kāpēc suns gaudo. Bet, kā likums, viņi tam atrada traģ**ku izskaidrojumu. Atkarībā no tā, cik augstu suns auļojot paceļ purnu, tas rada dažādas skaņas. Tie atšķiras pēc toņa un ir saņēmuši savu interpretāciju. Laika gaitā tas kļuva par tautas zīmēm.

Turpinājums nākošajā lapā…

Leave a Comment