Pelēcis. Radio koris Latviešu mūzikas dienu “Latvijas rudens” atklāšanas koncerts

Piektdien, 7.oktobrī pl. 19:00 Rīgas Domā notiks Georga Pelēča Rekviēma pirmatskaņojums. Tajā piedalīsies vieni no izcilākajiem Latvijas mūziķiem – Latvijas Radio koris, kas tiek raksturots kā īpaša muzikālā vienība Eiropas koru kontekstā, kā arī Rīgas Doma ērģelnieks, mūzikas dzīves vadītājs un divu Lielās Mūzikas balvu laureāts ērģelnieks Aigars Reinis.

Pie diriģenta pults – viens no ilggadējiem kora vadītājiem un mākslinieciski spilgtākajiem diriģentiem – Sigvards Kļava.

Šis ir komponista Georga Pelēča jubilejas gads, tāpēc īpašu uzmanību pievēršam komponista un kontrapunkta meistara daiļradei, kas ir plaši un atzinīgi novērtēta visā pasaulē. Pats skaņradis par savu jaundarbu saka šādi: “Mani vienmēr saistīja rekviēma tēma. 7.oktobra vakarā skanēs jau mana rekviēma trešā versija. Pirmais variants radās 15 gadus atpakaļ ar nosaukumu LATVIEŠU REKVIĒMS, kur klasiskie teksti latīņu valodā mijās ar latviešu tautas bēru dziesmām. […] Visām trijām mana rekviēma versijām ir viena pamatideja – fiziskā Nā*e ir tikai slieksnis, aiz kura mūs gaida mūžīgā dzīve, mūžīgā gaisma un mūžīgā svētlaime.”

Šī gada novembrī Rīgas Domā notiks arī šī rekviēma ieraksts, bet 7.oktobra vakarā aicinām izbaudīt lielisko kora un ērģeļu saskaņu varenajās baznīcas velvēs!

Latviešu mūzikas dienas “Latvijas rudens” Rīgas Domā notiek jau ceturto gadu, kur visu koncertprogrammu centrā likta latviešu mūzika – pirmatskaņojumi, jaunākais Latvijas garīgajā mūzikā un tiek godināti arī mūsu klasiķi. Šā gada oktobrī katru piektdienu izskanēs 4 koncerti. Pēc Atklāšanas koncerta jau 14.oktobrī koncertprogrammā “Concerto appassionato” varēs dzirdēt ilggadīga dueta, daudzu latviešu komponistu skaņdarbu pirmatskaņotāju – saksofonista Arta Sīmaņa un ērģelnieces Kristīnes Adamaites saspēli. Programmā Riharda Dubras 2. Saksofona koncerta pirmatskaņojums un P. Vaska, A. Stepiņa, G. Pelēča mūzika. “Latgales ainavas” 21.oktobrī izspēlēs Pārmaiņu mūzikas kvartets un ērģelniece Guna Kise, savukārt noslēguma koncertā 28.oktobrī ērģelniece Ilona Birģele un vijolniece Paula Šūmane pirmatskaņos Agnetas Krilovas “Saullēkta koncertu”. Sajust senās baznīcas atmosfēru vietā, kur dzimst, dzīvo un attīstās latviešu mūzika. Ienāc Rīgas Domā rudenī!

Biļetes – Rīgas Doma kasē un https://www.bilesuparadize.lv/lv/event/118494

Atbalsta Valsts Kultūrkapitāla Fonds

Leave a Comment