Kā 5 minūtēs atpazīt toksisku cilvēku

Ja tavs jaunais draugs vai paziņa kaut ko dara no šī saraksta, labāk turies pa gabalu no viņa …

Jūs zināt, cik kaitīgi ir, ja darba vietā un dzīvē kopumā parādās toksiska persona, kas jums ir rokas stiepiena attālumā. Diemžēl lielākajai daļai šo cilvēku nav brīdinājuma zīmju, kā tas ir kaitīgu ķīmisku vielu gadījumā. Sākumā šīs personības vispār šķiet diezgan patīkamas.

Galu galā gandrīz visi toksiski cilvēki ir lieliski manipulatori, tāpēc viens no viņu trikiem ir tieši saistīts ar simpātiju izraisīšanu.

Bet vai ir kāds paņēmiens, kā jau agrīnā stadijā (piemēram, pašā pirmajā sanāksmē) noteikt, ka cilvēks galu galā ir toksisks?

Lai gan nav uzticamu metožu, lai saprastu, ka jauns draugs vai kolēģis sabojās jūsu enerģiju, noskaņu vai produktivitāti, joprojām ir dažas agrīnas toksicitātes pazīmes. Un, ja jūs saskatāt atbilstību vismaz ar vienu no šīm pazīmēm, un it īpaši, ja vairākas no tām parādās vienlaikus, mēs iesakām būt uzmanīgiem.

1. Viņi aiz muguras ļoti aprunā citus cilvēkus

Reiz tiku intervēts darba intervijā, kurā uzņēmuma ģenerāldirektors runāja par sava vietnieka nepilnībām. Man tas bija brīdinājuma zvans, un mans instinkts nelika vilties. Tur strādāju vairākus mēnešus, bet ātri aizgāju pēc tam, kad pārliecinājos par sava priekšnieka toksicitāti.

Ja tikšanās laikā ar jaunu cilvēku viņš pastāvīgi kritizē vai sūdzas par kādu, kurš šobrīd nav klāt, tas var norādīt, ka jūs saskaraties ar toksisku cilvēku. Un, tiklīdz jūs attālināsities, viņš jau apmelos jūs.

Izņēmums ir gadījumi, kad šādi negatīvi komentāri ir pamatoti.

 

2. Viņi pastāvīgi sūdzas

Visvairāk toksisko cilvēku ir čīkstuļi. Viņu sūdzēšanās tieši ietekmē jūsu garastāvokli, produktivitāti un pat veselību. Turklāt, ja jūs esat tāds pats kā visi cilvēki, tad jūs riskējat tikt “ieslodzīt” viņu problēmās, mēģinot padarīt viņus laimīgākus. Bet tas acīmredzami ir postošs pasākums jūsu labsajūtai.

Tāpēc, ja kāds sāk iepazīšanos ar daudzām sūdzībām, rūpīgi pārdomājiet, vai vēlaties redzēt šādu cilvēku tuvumā un klausieties viņa mūžīgo neapmierinātību ar dzīvi.

 

3. Viņi prasa īpašas attiecības

Jūs zināt, par ko es runāju, par cilvēkiem, kuri sagaida, ka jūs pieņemsit viņu atskaiti pat dienu vai divas pēc noteiktā termiņa. Par cilvēkiem, kuriem visiem līdzekļiem vajadzētu apmeklēt jūsu pasākumu bez maksas, lai gan katrs no apmeklētājiem maksā obligātu maksu.

Ja pirmajā sanāksmē kāds no jums lūdz īpašu pakalpojumu, vienkārši iedomājieties, ko viņš lūgs pēc kāda laika.

Lasi arī: 5 īpašības, kuras vīriešiem patīk sievietēs (izņemot skaistu izskatu)

 

4. Viņi pārlieku daudz lepojas

Ja jūs uzaicinājāt kādu uz interviju, ir pilnīgi dabiski, ka cilvēks sāks runāt par visiem saviem sasniegumiem. Visos citos gadījumos, tas kurš bez apstājas lielās par sava iepriekšējā projekta panākumiem vai par pasakaino ienākumu apmēru, cenšas ielīst jūu galvā!

Esi uzmanīgs.

 

5. Viņi liek jums meklēt attaisnojumus

Dažreiz viss notiek tik murgaini, ka jums pat ir grūti precīzi atbildēt, kad tas notika. Pēkšņi tevi steidz pārņem nepieciešamība izskaidrot šim mazpazīstamam cilvēkam iemeslus, kas tev licis izdarīt šo vai citu izvēli! Vai arī tev pēkšņi jātaisnojas, kāpēc jūsu organizācija nemaz nav tik slikta.

Ikviens, kas liek jums pastāvīgi attaisnoties, attaisnot jūsu uzņēmumu vai uzskatus, laika gaitā kļūs nepanesams komunikācijas ziņā…

 

6. Viņi liek jums viņus iepriecināt

Kāds jums saka, ka nevar atrast savam darbam pareizo datora programmu. Vai arī, ka viņam ir ideja, bet tā nav pietiekami izstrādāta. Vai arī, ka visas cerības tiek veltītas viņa bērnam, kuram vienkārši ir jātiek noteiktā skolā.

Un, pirms jūs saprotat notikušo, jūs jau uzrakstīsit viņam iesniegumu, meklēsit veidus, kā attīstīt ideju, un piezvanīsit visiem draugiem, mēģinot atrast kādu, kurš pieņem lēmumus tieši tajā pašā skolā.

STOP. Ikviens, kurš cenšas meklēt “izlīdzēšanas” tūlīt pēc tikšanās, nākotnē ar jums manipulēs arvien vairāk. Un jūs jau zināt, cik grūti ir apmierināt viņu vajadzības.

 

7. Jūs viņiem esat neinteresanti

Jūs 10 minūtes runājāt ar jaunu paziņu un jau zināt, kur pagāja viņa bērnība, ka pirms sešiem mēnešiem viņa laulība izjuka un ka viņš nesen saņēma paaugstinājumu. Bet viņš pats neko nezina par jūsu darba vietu vai par to, ko tieši nopelnāt iztikai.

Ikviens, kurš sagaida, ka jūs interesē katrs viņa dzīves aspekts, bet neizrāda nekādu interesi par jūsu dzīvi, visticamāk, ir toksisks cilvēks. Esiet uzmanīgs.

Lasi arī: Pētnieki atklāj 6 iemeslus, kāpēc vīrietis iemīlas

 

8. Blakus viņiem jums nav labi.

Klausieties savu intuīciju. Ko jūs jūtaties blakus jaunam paziņam? Vai vēlaties pavadīt stundu kopā ar viņu vakariņās vai kopā iet pēc kafijas? Ja laika pavadīšana kopā ar kādu cilvēku rada jums spriedzi vai šķiet nepatīkama, pastāv iespēja, ka šī persona ir toksiska. Uzziniet, kas izraisa sliktu pašsajūtu.

Ja to izraisa otra sarunu partnera kultūras tradīcijas vai, ja jūs satrauc viņa intelekta un panākumu līmenis, tad jums ir jāstrādā pie sevis. Bet iespējams, ka tas ir tikai toksisks cilvēks, un jums vajadzētu uzticēties saviem instinktiem – kad instinkts priekšā saka –  bēdz no viņa.

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

COMMENTS

Pievienot komentāru